Jako rozpoczynający albo prowadzący już działalność gospodarczą, powinieneś posiadać rachunek firmowy. Umożliwiający wygodne, tanie i bezpieczne przeprowadzanie transakcji. Sprawdziłem dostępne w Internecie rankingi i porównania z 2020 roku. Wybierając, moim zdaniem najlepsze konto bankowe dla małej firmy. Przy wyborze kierowałem się jak najniższym poziomem opłat i funkcjonalnością rachunku. Zaznaczam, iż konto firmowe dla małej firmy, wybrałem na podstawie własnych preferencji i pozytywnych doświadczeń z tym bankiem. Sprawdziłem opinie klientów o rachunku dla przedsiębiorców, na blogach finansowych, forach, portalach i w social mediach.

Jakie konto dla małej firmy?

logo nest banku
Fot. Nest Bank

Moim zdaniem najlepsze obecnie konto bankowe dla małej firmy, to BIZnest Konto w Nest Banku. Sprawdzi się zarówno u osób zakładających działalność, jak i obecnych już na rynku przedsiębiorców. Oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku na firm, bez spełniania dodatkowych warunków. Darmowe przelewy, w tym również do ZUS i Urzędu Skarbowego. Potwierdzane bezpłatnymi kodami SMS na Twój telefon. Po założeniu konta firmowego w PLN, możesz otworzyć również rachunki walutowe (EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK). Środki w Nest Banku są gwarantowane przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Opłaty dla rachunku firmowego BIZnet Konto:

  • Prowadzenie konta – bezwarunkowe 0 zł
  • Przelewy do ZUS i US – 0 zł
  • Przelewy internetowe – 0 zł
  • Przelew europejski SEPA – 0 zł
  • Przelew ekspresowy – 5 zł

Karta płatnicza i bankomaty

opłaty dla karty do nest konta
Źródło: Nest Bank – karta

Do konta standardowo możesz otrzymać kartę płatniczą, choć jej posiadanie nie jest konieczne. Pozwalającą na darmowe wypłaty z bankomatów, wpłaty we wpłatomatach oraz płatności w sklepach jak i Internecie. Taki pakiet darmowych usług sprawia, iż jest to moim zdaniem, aktualnie najlepsze konto dla małej firmy. System transakcyjny Nest Banku jest prosty, przyjazny i przejrzysty, bez zbędnych „wodotrysków”.

  • Wydanie karty płatniczej – 0 zł
  • Użytkowanie karty – 0 zł
  • Wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w Polsce – 0 zł
  • Wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet w Polsce – 0 zł

Kto może założyć BIZnest Konto?

Ten rachunek dla firm, mogą założyć zarówno osoby rozpoczynające działalność gospodarczą i prowadzące już firmę. Jak również spółki prawa handlowego i inne podmioty, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i będące Rezydentem w świetle ustawy z dnia 27.07.2002 r. Prawo dewizowe (Dz.U. 2002 Nr 141, poz 1178 ze zm.).

Zakładanie BIZnest konta dla firmy przez Internet

podpisanie umowy o konto kurier
Fot. freeimages.com

Rachunek możesz otworzyć online, korzystając z dostępnego na stronie odnośnika. Konto aktywujesz przelewem albo poprzez podpisanie umów, dostarczonych przez kuriera. Obydwie formy otwarcia Biznest konta dla firm są darmowe.

Przelewem – dzięki czemu aktywujesz konto nawet w kilkanaście minut. Przelew musi zostać wykonany z rachunku, który nie został wcześniej otwarty za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jeżeli nie masz takiego konta, wybierz opcję Kurier.

  1. Kliknij odnośnik „Załóż konto” i wypełnij elektroniczny wniosek.
  2. Potwierdź umowę, wykonując przelew na 1 zł, z Twojego rachunku osobistego w innym banku.
  3. Aktywuj konto zgodnie z instrukcją, którą otrzymasz od banku.

Kurierem – konto aktywujesz nawet w 5 dni:

  1. Kliknij „Załóż konto” i wypełnij formularz online.
  2. Okaż dokument tożsamości kurierowi, który zjawi się u Ciebie w ciągu 3 dni roboczych.
  3. Twoje konto zostanie aktywowane, po pozytywnej weryfikacji tożsamości przez bank.
Podsumowanie wyboru rachunku na przedsiębiorców
placówka nest banku naziemna konto obsługa
Fot. Nest Bank

Jak wspomniałem już wyżej, o moim wyborze najlepszego konta dla małej firmy w banku, przesądziło kilka czynników. Podstawowy z nich, to oczywiście opłaty, które powinny być możliwie najniższe. Ograniczając dodatkowe koszty dla przedsiębiorców. Rachunek firmowy to za mało aby zwyciężyć w rankingu. Nest Bank oferuje również produkty oszczędnościowe i kredytowe, wspierające biznes. W tym przypadku nadwyżki finansowe, możesz ulokować na koncie oszczędnościowym albo lokacie. Współpracę z kontrahentami ułatwiają dostępne rachunki walutowe. Konto firmowe możesz założyć z kartą płatniczą, która pozwala na darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Kryteria oceny

Oferta rachunków bankowych dla firm jest dość szeroka. Jednak niewiele z nich spełnia wymagania małych przedsiębiorców. Przedstawiam kryteria, które przesądziły o moim wyborze.

Kryteria wyboru:

  • Koszty prowadzenia konta dla firmy.
  • Opłaty za użytkowanie karty płatniczej.
  • Prowizje za przelewy zewnętrzne.
  • Koszty wypłat z sieci bankomatów w kraju.
  • Bezpieczeństwo i ochrona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Konto dla małej firmy, powinno pozwalać na dokonywanie większości transakcji przez Internet. Ograniczając biurokrację, pozwalając przedsiębiorcy skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu biznesu.

4.80 avg. rating (95% score) - 5 votes