mBank wprowadził tymczasowe limity transakcyjne
Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, zdecydował się wprowadzić funkcjonalność, o której nadal nie wie, wielu jego klientów. mBank udostępnił w swojej ofercie tymczasowe limity transakcyjne. Rozwiązanie jest skierowane głównie do osób, które korzystają z aplikacji mobilnej.
Bank przekonuje, iż nowa funkcjonalność, może być szczególnie przydatna w czasie wzmożonych zakupów. Choćby w okresie przedświątecznym i samych Świąt Bożego Narodzenia. Również dla ludzi, którzy użyczyli swojej karty np. dziecku. Chcąc przy tym ograniczyć zbędne wydatki, albo ilość pobranej gotówki z bankomatu.
Zasady zmiennych limitów
Dla bezpieczeństwa klientów mBanku, cały proces został częściowo zautomatyzowany. Aplikacja w smartfonie, pozwala na podniesienie albo obniżenie dziennego limitu płatności kartą. Nowo kwota płatności zachowuje ważność do północy. Po czym aplikacja przywraca (ustawiony wcześniej w systemie), limit transakcji automatycznie. Dla przykładu, Twój dzienny limit transakcji w internecie wynosi 100zł. Tymczasem chcesz w sklepie internetowym kupić telefon za 1000 zł. Zwiększasz, więc tymczasowy limit do 1000zł, nie martwiąc się, że zapomnisz go przywrócić do bezpieczniejszej wartości. Taka funkcjonalność eliminuje przypadki, w których posiadacz karty musiał danego dnia wydać więcej, niż ustalony limit. Teraz możesz w prostszy sposób zwiększyć dzienną kwotę, aby transakcja nie została odrzucona.
Większy poziom bezpieczeństwa
To rozwiązanie można potraktować, jako kolejną formę zwiększania bezpieczeństwa bankowości elektronicznej. W przypadku kradzieży karty, niższy limit wydatków dziennych, daje dodatkową ochronę przez złodziejem. Zyskujemy dodatkowy czas na zastrzeżenie karty, zanim konto osobiste zostanie opróżnione.. W sytuacji odwrotnej, gdy czekają nas tego dnia większe zakupy, możemy podnieść limit w aplikacji mobilnej. Nawet, gdy zapomnimy o ponownym obniżeniu limitu, aplikacja zrobi to za nas samodzielnie o północy.
Płatności objęte tymczasowymi limitami transakcyjnymi to:
- Transakcje kartą w sklepach stacjonarnych.
- Płatności w sklepach internetowych.
- Wypłaty gotówki z bankomatów.
Pojawiła się również możliwość tymczasowego zastrzeżenia karty, bez potrzeby wyrabiania nowej. Gdy często gubimy rzeczy i karta np. została przyciśnięta papierami albo spadła za szafkę. Wystarczy ją wyłączyć samodzielnie w systemie. Zaś po odnalezieniu włączyć ponownie. Nie tracąc czasu na wyrabianie nowej.
Inne możliwości
mBank przyzwyczaił już swoich klientów, do wprowadzania nowych możliwości i innowacyjnych rozwiązań. Do takich należą choćby opcja wideo-weryfikacji klienta. Ułatwienia z zarządzaniu limitami transakcyjnymi dla wydanych kart płatniczych. Jak również paski płatnicze, którymi można płacić, bez posiadania gotówki i karty. Oferowane z okazji festiwalu Pol’and’Rock. Będącego następcą Przystanku Woodstock, organizowanego przez WOŚP. Wraz z szybkim odblokowaniem karty, z poziomu aplikacji w smarfonie.
Klienci mogą również zablokować tylko transakcje zagraniczne. Tak samo można wyłączyć tylko transakcje w sieci, jeżeli nie kupujesz w sklepach internetowych.
Czy tymczasowe blokowanie karty samodzielnie przez użytkownika wiąże się z jakąś opłatą?
Samodzielne blokowanie i odblokowanie karty są darmowe.
Tymczasowa blokada karty, to ciekawe rozwiązanie. Tylko jak dokonywać bez niej płatności, zanim się odnajdzie?
Można w tym czasie używać darmowej aplikacji Blik.
Jestem klientką mBanku, jednak przyznam że nie wiedziałam o takiej funkcjonalności, jak limity transakcyjne. 🙂