Konto wspólne w mBanku
Źródło: mBank

Opisywałem już eKonto w mBanku więc przyszedł czas aby przyjrzeć się jeszcze ofercie konta wspólnego. Oczywiście rachunek wspólny nie musi być małżeńskim, może być także kontem dla dwóch osób bez ślubu. Partnerzy, w tym także małżonkowie mają w tym wypadku takie same uprawnienia i dostęp do środków na rachunku. mBank daje swoim klientom możliwość założenia konta przez Internet po wypełnieniu odpowiedniego formularza. Jednak procedura otwarcia „konta dla dwojga” nie jest całkowicie „elektroniczna”, gdyż bank wymaga dostarczenia umów do podpisu przez kuriera i podpisania ich przez obydwie osoby. Na szczęście są to opcje darmowe i zakładający wspólny ROR nie ponoszą z tego tytułu kosztów.

Jak założyć konto wspólne w mBanku?

Przedstawię procedurę zakładania konta wspólnego w mBanku na podstawie najpopularniejszego rachunku osobistego, czyli standardowego eKonta.

  1. Przygotuj dowody osobiste, numery telefonu i adres skrzynki pocztowej.
  2. Otwórz wniosek online i wybierz opcję Kurier.
  3. Na kolejnej stronie – Rodzaj rachunku eKonto wybierz „Rachunek wspólny (np. z małżonkiem)”.
  4. Wypełnij kolejne pola wniosku zgodnie z wymogami. Zaznacz zgodę na wykorzystanie danych osobowych przez 10 dni w przypadku gdyby konieczny byłby kontakt pracownika infolinii podczas procesu przygotowania i dostarczenia umów.
  5. Oczekuj na kuriera, który skontaktuje się wcześniej, aby zaplanować dogodny dla Ciebie termin dostarczenia umów do podpisu.
  6. Podczas wizyty kuriera potwierdźcie tożsamość dowodami osobistymi wraz z współposiadaczem konta. Podpisz wraz z partnerem, współmałżonkiem albo innym planowanym współposiadaczem konta umowy. Kurier bezpłatnie dostarczy ich kopie do mBanku.
  7. Bank zweryfikuje umowy, przygotuje i dostarczy bezpłatnie kartę do eKonta wspólnego. Bank ma na to do 14 dni, ale zwykle przesłanie karty na adres korespondencyjny podany we wniosku trwa około tygodnia.
Konto dla dwojga karty
Źródło: mBank

Jedna lub dwie karty do konta wspólnego

Ty i współwłaściciel/ka eKonta możecie posiadać jedną lub dwie karty debetowe dla rachunku wspólnego. Jest opcja zamówienia drugiej. Karty wydawane są bezpłatnie. Co ważne dla dwóch kart każdy z współposiadaczy realizuje własne limity transakcji. Przykładowo dla standardowego eKonta limit transakcji bezgotówkowych, zwalniający z miesięcznej opłaty za kartę wynosi obecnie 300 zł miesięcznie dla każdej z kart (dla eKonta Mobilnego po 200zł). Jest to suma transakcji bezgotówkowych wykonanych i rozliczonych w danym miesiącu kalendarzowym.

Sposób zawarcia umowy

  • Jeżeli będzie to Wasze pierwsze konto w mBanku i nie posiadacie aktualnie innych w tym banku, wystarczy wypełnić wniosek o eKonto wspólne. Zgodnie z powyższą instrukcją – „Jak założyć konto wspólne w mBanku”. Umowy dostarczy bezpłatnie kurier.
  • Jeśli jedno z Was posiada już eKonto w mBanku wystarczy kontakt z infolinią (nr 801 300 800 z telefonów komórkowych i stacjonarnych z całego świata albo +48 42 6 300 800 z telefonów stacjonarnych na całym świecie). Bank bezpłatnie dostarczy umowy do podpisu dla współwłaściciela konta.
  • Jeżeli obydwoje posiadacie oddzielne eKonta, jedno z Was na infolinii zleca przekształcenie rachunku w konto wspólne. Umowa zostanie wysłana kurierem albo listem zwykłym.

UWAGI
  • Omawiany rachunek osobisty i możliwe opłaty opisałem we wpisie mBank eKonto opinie.
  • Na chwilę obecną mBank nie udostępnia możliwości założenia eKonta Mobilnego jako rachunku wspólnego.
  • W chwili obecnej istnieje możliwość posiadania do 10 rachunków eKonto, zatem istnieje możliwość przekształcenia jednego rachunku eKonto w rachunek wspólny.
  • Nie ma konieczności zamykania rachunku. Po przekształceniu rachunku we wspólny będzie on widoczny na stronie transakcyjnej razem z rachunkiem indywidualnym.
  • Nową, drugą kartę do konta wspólnego będzie można zamówić po przekształceniu rachunku.
  • W przypadku spłacania rat kredytowych z jednego konta istnieje możliwość jego zmiany na rachunek wspólny, z którego będą pobierane raty.
4.16 avg. rating (83% score) - 45 votes