Blog Roku 2014 – weź udział i głosuj
Niedawno wystartowała kolejna edycja konkursu Blog Roku 2014. Tym blogerom, którzy jeszcze nie zgłosili swojego bloga polecam zrobić to jak najszybciej. Macie czas do 3 lutego 2015. Oczywiście zgłosiłem także swój blog Finanse na plus, w kategorii Specjalistyczne i firmowe 🙂 Wszystkich czytelników bloga zapraszam do głosowania. Ponieważ bloguje dopiero od 10 marca 2014, nie liczę na zajęcie pierwszego miejsca. Nie mniej jednak Wasze głosy będą pozytywnym sygnałem, że wpisy na blogu przydają się Wam, chętnie je czytacie i wracacie po kolejne. Po raz pierwszy zostanie wybrany także „Tekst Roku” przez znaną i nagradzaną pisarkę – Joannę Bator.
Jak zgłosić bloga do konkursu Blog Roku?
Zasady zgłoszenia bloga są bardzo proste. Oczywiście tylko właściciel bloga może go zgłosić. Musisz mieć także ukończone 16 lat. Wystarczy wybrać czy zgłaszasz blog czy też tekst. Podajesz adres bloga i krótki opis o czym blogujesz. Możesz dodać grafikę, jeżeli tego nie zrobisz system ustawi automatycznie „zrzut ekranu” strony głównej bloga. Po czym wybierasz kategorię i akceptujesz regulamin.
W skrzynce pocztowej znajdziesz odnośnik, który należy umieścić na blogu.
Choć zrobiłem wszystko wg powyższych wskazówek i umieściłem link (odebrany e-mail-lem) za pierwszym razem nie udało się. Dopiero za drugim podejściem system zauważył link na stronie i po kilkunastu godzinach dostałem maila potwierdzającego udział w konkursie. Polecam, więc w przypadku problemów dodać bloga jeszcze raz.
Zasady konkursu
W tym roku mamy aż 11 kategorii tematycznych. Więc każdy bloger znajdzie odpowiednią dla siebie, w tym piszący blogi finansowe. Liczba zgłaszanych blogów także rośnie systematycznie. Myślę że na pewno zostanie pobity rekord liczby blogerów biorących udział w konkursie. Zgłaszane mogą być wyłącznie polskojęzyczne blogi, niezależnie od platformy na jakiej „stoi” blog.
Kolejny etap to głosowanie SMS-owe na nominowane blogi. Następnie wybór 3 blogów z nominowanych za pomocą SMS-ów. Potem wybór bloga poprzez Jury w poszczególnych kategoriach tematycznych.
Zwycięzców poznamy już 3 marca podczas uroczystej gali. Mam kilka swoich typów, ale nie będę zdradzał nazwisk i tytułów blogów. Trzymam kciuki i życzę Wam dalszego, dynamicznego rozwoju polskiej blogosfery w jeszcze szybszym tempie.
Ewolucja polskiej blogosfery
Zadziwiające dla mnie jest to jak szybko ewoluowała polska blogosfera. Coraz więcej blogów nie jest już tylko „internetowym pamiętnikiem”. Ich autorzy dzielą się z czytelnikami także profesjonalną wiedzą z wielu dziedzin. Blogerzy stają się uznanymi i szanowanymi autorytetami w swoich niszach. Są cytowani przez branżowe albo opiniotwórcze magazyny, zapraszani do telewizji i radia w roli ekspertów. Choć większość nowych blogów jest „porzucana” po pewnym czasie, cały czas obserwuję „rodzynki”, które systematycznością i pasją do tego co robią zarażają innych. Blogerzy potrafią żyć z pisania bloga i uczynić z hobby sposób na życie. Na miejsca porzuconych, pojawiają się kolejne nowe blogi i autorzy mający zapał do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem poprzez pisanie.
PS Blog „Finanse na plus” możecie zobaczyć tutaj: blogroku.pl/2014/kategorie/finanse-na-plus,ajv,blog.html
Aktualizacja 27.1.2015 – Komisja postanowiła zmienić kategorię w jakiej startuje mój blog na „Pasje i twórczość”.
Dobra strona, gratki dla autora za pomysł. Mam nadzieję, że doczekam się jej rozwoju.
Z małym blogiem nie mam szans się przebić przez towarzystwo wzajemnej adoracji z Wieśwawy, które promuje się nawzajem. Moim zdaniem nie warto.
Każdy duży blog był na początku mały i jeszcze nie rozpoznawalny.
Proponuje zmienić nastawienie, ponieważ bez systematyczności i ciężkiej pracy nie ma co liczyć na efekty, tym bardziej błyskawiczne.