Zmiana eKonta na Mobilne
  • 4.64 / 5 5
29 głosów, średnia: 4.64 (wynik: 92%)
Zmiana eKonta na Mobilne

Żródło: mBank

mBank od dłuższego czasu ma w ofercie eKonto Mobilne, które jest nowszą wersją znanego dobrze eKonta które opisywałem w artykule eKonto Mobilne opinie i opłaty. Podstawowe różnice pomiędzy nimi są takie, że dla „Mobilnego” brak jest opłaty miesięcznej za kartę (bez konieczności wydawania nią min. 100 zł miesięcznie), dostajemy także oprocentowanie środków na 4% w skali roku (na dzień dzisiejszy) na rachunku do kwoty 3000zł. Pozostałe funkcjonalności są takie same, czyli darmowe otwarcie i prowadzenie, przelewy krajowe przez Internet, itd. Z eKonta mobilnego możemy korzystać nie tylko w telefonie, może to być dowolne urządzenie obsługujące przeglądarkę z dostępem do sieci. Czyli po zmianie mamy „prawie” identyczne konto z dodatkowymi bonusami.

mBank udostępnia oczywiście aplikację mobilną, którą możesz zainstalować w smartfonie. Dzięki niej sprawdzisz stan rachunku bez konieczności logowania, zrealizujesz przelew na numer telefonu albo znajdziesz mOkazje w najbliższej okolicy. Żeby nie było zbyt słodko, bank postanowił że eKonto Mobilne skierowane będzie tylko do nowych klientów. Obecni znaleźli na to prosty sposób 😉

Jak zmienić eKonto na Mobilne ?

smartfon-telefonPomimo mylnych informacji, jakie krążą w sieci; zmiana standardowego eKonta na jego Mobilną wersję jest możliwa. Wiąże się jednak z likwidacją starszej wersji eKonta. Dopiero gdy poprzedni rachunek osobisty zostanie zamknięty, można otworzyć eKonto Mobilne. Wybieg taki ma za zadanie ograniczyć migrację klientów w banku w kierunku nowszego produktu. Zwyczajnie nie wszystkim będzie się „chcieć” zamykać ROR, i znów zakładać nowszy. Dobra wiadomość – klienci, którzy posiadają „techniczny rachunek, służący do spłaty rat kredytowych mogą otworzyć rachunek Mobilny, bez konieczności zamykania konta technicznego.
Co ciekawe użytkownicy informują, że po zamknięciu eKonta i otwarciu Mobilnego dostają często ten sam numer rachunku. Gdyż bank ma obowiązek przechowywać ich dane osobowe przez określony czas.

Zamknięcie eKonta

eKonto najłatwiej zamknąć w oddziale, ale można zrobić to także korespondencyjnie, przesyłając do banku wypowiedzenie umowy. W przypadku formy pisemnej, pamiętaj iż wzór podpisu musi zgadzać się z tym, jaki widnieje na umowie o konto osobiste. Informacja ważna dla osób, które nie zakładały eKonta elektronicznie (z potwierdzeniem umowy przelewm), tylko poprzez kuriera albo wizytę w placówce.

Mylne informacje z infolinii

Zdarzały się mylne informacje z mLinii opisywane na forum mBanku. Pracownicy twierdzili iż obowiązuje „6 miesięczny okres karencji” po zamknięciu eKonta, przez który nie można otworzyć eKonta Mobilnego. To oczywiście bzdura i prawdopodobnie wynik błędów w szkoleniu. Warto w takiej sytuacji poprosić o przedstawienie takiego zapisu w regulaminie, gdyż na dzień dzisiejszy nie ma takiego wymogu. Wystarczy że poprzedni rachunek będzie już technicznie zamknięty, aby zawnioskować o eKonto Mobilne.

Zmiana eKonta na Mobilne
  • 4.64 / 5 5
29 głosów, średnia: 4.64 (wynik: 92%)