Wypłaty gotówki w sklepach – Płać kartą i wypłacaj
  • 4.88 / 5 5
49 głosów, średnia: 4.88 (wynik: 97%)

Klienci kilku banków, min. mBanku od dawna mogli korzystać z darmowych wypłat gotówkowych kartą w kasach sklepowych (usługa Cash Back). Teraz takie bezpłatne transakcje dla swoich klientów postanowiły promować także inne banki, min. T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync) i Eurobank. Bank TMUB wydaje standardowo karty organizacji MasterCard, który jest dostawcą usługi „Płać kartą i wypłacaj”.

cashback wypłata gotówki w kasie sklepu

Źródło: Master Card

Działającej na podobnych zasadach jak Visa Cashback. Rozwiązanie jest dość wygodne i pozwala pobrać banknoty podczas płacenia za zakupy plastikiem. Jednorazowo wypłacimy do 300zł w kasie stacji benzynowej, marketu, apteki albo sklepu osiedlowego. Nie musimy szukać najbliższego bankomatu, jeżeli potrzebujemy niewielkiego zastrzyku gotówki. Bezpieczeństwo zapewnia min. konieczność wpisywania przy każdej takiej wypłacie kodu PIN.

Jak działa CashBack czyli wypłaty gotówkowe w kasie?

Wystarczy, że posiadamy kartę Master Card albo Maestro. Usługę wspierają wszystkie karty debetowe (standardowo wydawane po otwarciu konta) i niektóre karty kredytowe. Master Card informuje że nie pobiera opłat za tę formę wypłaty gotówkowej. Koszt ustala bank, który wydał kartę. Opisywałem to już we wpisie zawierającym opinie klientów o NEST Banku. Na szczęście operacja ta jest obecnie bezpłatna w większości banków, także w TMUB, Eurobanku jak i mBanku.

Wypłata gotówkowi podczas zakupów

  1. W punktach, w których możesz wypłacić gotówkę tą metodą powinna być widoczna naklejka „Płać kartą i wypłacaj”.
  2. Płacąc informujesz sprzedawcę, że jednocześnie chcesz wypłacić pieniądze, podając kwotę wypłaty. Robisz to bezpłatnie, niezależnie od kwoty, na jaką równocześnie robisz zakupy. Dla bezpieczeństwa transakcję musisz potwierdzić kodem PIN.
  3. Otrzymasz gotówkę do ręki, a kwoty zakupów jak i wypłaty będą wskazane osobno na wydruku z terminala.

Lista punktów akceptujących „Płać i wypłacaj”

Liczba punktów handlowych, w których skorzystamy z Cash Backu oferowanego przez Master Card (Płać kartą i wypłacaj) systematycznie rośnie. Obecnie jest ich już kilkadziesiąt tysięcy. Stopniowa przyłączają się kolejne duże sieci handlowe i usługowe oraz stacje benzynowe. Z „Płać i wypłacaj” skorzystamy już min. w kasach stacji paliw Orlen i Bliska, sieciach sklepów i marketów: Carrefour, Alma, Dino, Market, Dayli, Fresh market, Kredens, Media Markt, Małpka Express, Saturn, Żabka, Twój Market.
Szczegółowa lista punktów dostępna jest na stronie Master Card http://www.mastercard.pl/uslugi/plac-karta-i-wyplacaj.html

O tym pamiętaj

  • Górny limit pojedynczej wypłaty (aktualnie 300zł) ustalony jest przez organizację Master Card (dla swoich kart) i nie możesz go zwiększyć.
  • Wypłaty są darmowe i usługa nie wymaga aktywacji.
  • Możesz korzystać z Cashbacku (Płać kartą i wypłacaj) wielokrotnie w ciągu dnia, bez opłat.
  • Transakcja jest realizowana w ramach dziennego limitu transakcji bezgotówkowych.
Wypłaty gotówki w sklepach – Płać kartą i wypłacaj
  • 4.88 / 5 5
49 głosów, średnia: 4.88 (wynik: 97%)