Moja opinia o koncie e-direct w Volkswagen Banku
 • 4.69 / 5 5
239 głosów, średnia: 4.69 (wynik: 93%)

Postanowiłem prześwietlić konto osobiste w Volkswagen Banku o nazwie e-direct. Przyjrzeć się tabeli opłat oraz sprawdzić, jakie opinie o rachunku mają pozostali klienci banku. VW Bank wywodzi się z grupy niemieckiego producenta samochodów. Obecny w Polsce od 1998r Volkswagen Bank Polska podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Więc nasze środki w banku są bezpieczne i podlegają gwarancji BFG do równowartości 100 tys. euro. Bank znany jest u nas głównie z atrakcyjnych ofert kredytowych dla swoich klientów na zakup aut z grupy VW AG (VW, Audi, Skoda, Seat).

W jaki sposób wystawię opinie o VW Banku?

VW Bank opinie o koncie

Źródło: VW Bank Polska

Aby wystawić opinię o koncie e-direct i przypisanej do niego karcie, przyjrzę się przede wszystkim podstawowym opłatą za rachunek osobisty. Sprawdzę, jakie warunki Volkswagen Bank stawia swoim klientom. Wyszukam opłaty i sposoby na ich uniknięcie. Prześwietlę tabelę opłat i prowizji wskazując ile kosztują najczęściej wykonywane czynności.

Konto osobiste e-direct i opłaty

Podstawowy produkt banku to oczywiście konto e-direct. Bank nie pobiera opłat za jego założenie i prowadzenie. Darmowe są także przelewy krajowe w PLN. Bank nie wymaga zaświadczeń o zarobkach, ani też regularnego przelewania wynagrodzenia na konto. Rachunek możesz otworzyć całkowicie online wypełniając szyfrowany formularz.

Trzy pakiety ze Standardowym na początek

VW Bank udostępnia konto e-direct w trzech pakietach, odpowiednio Standardowym, Srebrnym i Złotym. Najtańszy jest Pakiet Standard (domyślny przy otwieraniu konta), więc na nim się skupię. Zmiana na pozostałe, droższe pakiety jest możliwa dopiero po 3 miesiącach użytkowania rachunku. Na szczęście jest dobrowolna, więc polecam pozostanie przy najtańszym pakiecie Standardowym.

Podstawowe opłaty dla konta e-direct VW Bank
Otwarcie i prowadzenie konta - Pakiet Standard0zł
Przelew krajowy przez Internet w PLN:
- pierwsze 250 przelewów w miesiącu 0zł
- 251-szy i kolejne przelewy w miesiącu 0,30zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego0zł
Zdefiniowanie zlecenia stałego przez Internet0zł
Realizacja zlecenia stałego (w tym do ZUS, US)0zł
Wydanie tokena (generatora haseł) do konta0zł
Miesięczna i roczna opłata z token0zł
Miesięczny wyciąg elektroniczny0zł
Ustanowienie pełnomocnika do rachunku0zł

Karta płatnicza do rachunku osobistego

Po założeniu konta osobistego e-direct, bank przysyła pocztą bezpłatnie kartę debetową. Wydanie i użytkowanie karty jest bezpłatne. Bank nie pobiera opłaty miesięcznej ani rocznej za obsługę karty. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są darmowe, pod warunkiem wypłacania kwot w wysokości min. 400 zł i większych. Poniżej tej sumy zostanie naliczona prowizja (zaledwie 1,50 zł za wypłatę). Karta jak większość plastików na rynku umożliwia dokonywanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych.

Podstawowe opłaty dla karty debetowej VISA Electron
Wydanie standardowej karty debetowej 0zł
Wznowienie podstawowej karty debetowej 0zł
Przesłanie karty pocztą po założeniu konta0zł
Miesięczna opłata za kartę0zł
Roczna opłata za kartę0zł
Wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce:
- kwota poniżej 400 zł 1,50zł
- kwota 400zł i więcej0zł
Wypłata gotówki w kasie kartą (Visa Cash Back)1zł
Wypłata z bankomatów za granicą10zł
Prowizja od wypłat gotówki kartą w oddziałach banków za granicą10zł
Zastrzeżenie karty0zł
Zmiana limitu transakcji kartą0zł

Zakładanie konta e-direct

Volkswagen Bank Polska ma siedzibę w Warszawie. VW Bank jest bankiem typowo internetowym, bez sieci stacjonarnych oddziałów. Dzięki czemu może utrzymać dość niskie koszty własne i wyeliminować większość opłat za konto. Wszelkie formalności pozwala załatwić elektronicznie przez Internet albo telefon.

Aby założyć konto wystarczy:

 1. Wypełnić formularz (wniosek) online. Przygotuj dowód osobisty, nr telefonu, e-mail.
 2. Konsultant z banku skontaktuje się z Tobą i uzgodni dogodny termin bezpłatnej wizyty kuriera.
 3. Podpiszesz umowy podczas darmowej wizyty Kuriera i dostaniesz tzw. „Pakiet powitalny” z instrukcjami.
 4. Bank wyrobi i przyśle bezpłatnie kartę do konta.

Opłaty – jak ich uniknąć?

visa vw bank

Źródło: VW Bank Polska

 • Aby uniknąć podstawowej opłaty 1,50zł naliczanej za wypłaty z bankomatów, warto wypłacać jednorazowo kwoty 400zł i wyższe. Wtedy wszystkie bankomaty w Polsce mamy bez prowizji.
 • Do 250 przelewów zewnętrznych przez Internet (do innych banków w Polsce) w miesiącu mamy za darmo. Powyżej tej liczby 0,30zł za każdy przelew.
 • Dość tanio wypłacimy także gotówkę w punkcie handlowo-usługowym kartą w kraju do 300zł (VISA cash back) koszt to 1 zł.
 • Pamiętaj, że prowizja za przewalutowanie doliczana do kwoty transakcji w przypadku zagranicznych transakcji kartą dokonanych w walucie innej niż euro wynosi 2% wartości transakcji.
Ciekawostki i uwagi
 • Transakcje w systemie transakcyjnym VW Banku potwierdzasz za pomocą Tokena, który otrzymasz za darmo w „Pakiecie powitalnym”. Token generuje unikalne serie cyfr (hasła jednorazowe).
 • Volkswagen Banku specjalizuje się w finansowaniu samochodów na kredyt.
 • W ofercie banku znajdziesz także lokaty, konto dla firm oraz kredyty gotówkowe.
 • Bank informuje listownie o końcu terminu ważności Tokena zanim wyczerpie się bateria i wymienia bezpłatnie egzemplarz na nowy.
Moja opinia o koncie e-direct w Volkswagen Banku
 • 4.69 / 5 5
239 głosów, średnia: 4.69 (wynik: 93%)