Start bloga Finanse na plus
  • 4.55 / 5 5
75 głosów, średnia: 4.55 (wynik: 90%)

Witam, mamy marzec 2014 r i wypada oficjalnie ogłosić Start strony Finanse na plus. Mam na imię Marcin i postanowiłem prowadzić blog finansowy. Do pisania i publikowania treści wybrałem platformę WordPress, która moim zdaniem jest dość prostym w obsłudze CMS-em. Pozwala uniezależnić się od możliwych ograniczeń i zmian w darmowych platformach blogowych.

Zdecydowałem że ciekawym i odpowiadającym tematyce bloga adresem jest „finansenaplus.pl” i pod tą domeną znajdziesz blog w sieci.

Tematyka witryny

start blogaNa blogu będę pisał o jednym z moich hobby jakim są szeroko rozumiane finanse. Zarówno inwestowanie jak i oszczędzanie. Chcę umieszczać także ciekawostki z wydarzeń gospodarczych oraz opisy konkretnych produktów i usług. Wspomnieć o zarządzaniu środkami i budżetem domowym. Mam zamiar przyjrzeć się również ofercie rynkowej banków, instytucji pozabankowych oraz pozostałych firm.

Cel prowadzenia bloga

Głównym celem powstania tej strony jest pokazanie mojego punktu widzenia finansów oraz dostarczenie informacji związanych z ekonomią, doborem odpowiednich produktów finansowych, inwestowaniem i oszczędzaniem. Nie uważam się za eksperta od ekonomii. Moje wykształcenie to kierunek informatyczny i nie staram się uchodzić za doradcę finansowego albo inwestycyjnego. Nie mniej uważam, że moje wpisy mogą pomóc osobom niezdecydowanym albo szukającym informacji na dany temat. Ukazując mój punkt widzenia i analizę opisywanych produktów lub usług. Mam też nadzieję że zmotywuje osoby nie interesujące się w ogóle finansami do poznania choćby podstaw tej ciekawej i dynamicznie rozwijającej się dziedziny gospodarki.

Zarabianie na blogu

Uważam że blog powinien zarobić na siebie; a przynajmniej na opłacenie domeny i hostingu. Dodatkowe środki ze strony oczywiście pozytywnie motywują każdego blogera i zachęcają do dalszej pracy. Są wynagrodzeniem za godziny spędzone na pisaniu kolejnych wpisów, pracę włożoną w rozwój strony oraz analizy opisywanych zagadnień. Więc na pewno umieszczę na blogu jakieś reklamy, sieć afilacyjną, itp. Postaram się zrobić to w taki sposób, aby treści reklamowe nie były zbyt uciążliwe dla czytelników. Pozostawiając Wam wybór i możliwość skorzystania z opisywanych na blogu usług i produktów.

Pozdrawiam i zapraszam do regularnego czytania i odwiedzania mnie w sieci.
Marcin

Start bloga Finanse na plus
  • 4.55 / 5 5
75 głosów, średnia: 4.55 (wynik: 90%)