Przelew na zamknięty rachunek bankowy
  • 4.98 / 5 5
64 głosy, średnia: 4.98 (wynik: 99%)

Także Tobie może się zdarzyć wykonać przelew na zamknięty już rachunek bankowy. Przykładowo na konto osobiste w innym banku, które zostało już zamknięte. Zastanawiasz się pewnie wtedy czy stracisz pieniądze? Bank odeśle przelew? Być może obciąży Cię opłatami z tego tytułu? Z tego wpisu dowiesz się, co Cię czeka i co możesz zrobić w tej sytuacji. Czy dzwonić do banku i próbować anulować transakcje?

Przelew na zamknięte konto

Nie Ty pierwszy popełniłeś ten błąd. Bardzo wielu klientów banków zamyka rachunek i zapomina poinformować o tym Urząd Skarbowy albo ostatniego pracodawcę. Po czym oczekują na przelew wynagrodzenia albo zwrot podatku, który nie nadchodzi.

Pożyczka gotówkowa sprawdzanie wiarygodności

www.freeimages.com

Po pierwsze nie panikuj. Jeżeli masz pewność, że rachunek został zamknięty środki automatycznie wrócą do nadawcy. Bank nie zaksięguje pieniędzy na koncie, które zostało zamknięte. Pamiętaj, że banki nie przyznają numerów kont bankowych, które zostały zamknięte nowym klientom. Więc Twój stary rachunek bankowy jest nadal niedostępny. Bank nie będzie próbował księgować na nim środków i odeśle pieniądze do nadawcy.

Anulowanie przelewu

Przelew czasami można anulować przed jego wysłaniem, o ile zdążysz to zrobić przed wychodzącą sesją Elixir Twojego banku. Odwołać dyspozycję przelewu możesz już w systemach transakcyjnych niektórych banków. Ewentualnie skorzystać z infolinii i skorygować pomyłkę telefonicznie. Jednak, jeżeli środki nie miały być przelane natychmiast na inne konto albo bank wysłał już przelew, lepiej poczekać na automatyczny zwrot przelewu na Twój rachunek. Sam mam NEST Konto i dodam, iż Nest Bank opinie ma ode mnie dobrą, gdyż błędny przelew wrócił na mój rachunek.

Zaktualizuj numer konta

blog roku pisanie

www.freeimages.com

Sam przekonałem się o tym, że warto aktualizować numer konta po zmianie banku (nie tylko u pracodawcy), gdy Urząd Skarbowy zwracał mi nadpłatę podatku w ubiegłym roku. Przelew na zamknięty rachunek wrócił do US a środki dotarły do mnie przekazem pocztowym. Tymczasem dodatkowych kosztów przekazu pocztowego można było uniknąć.

Po jakim czasie pieniądze wracają na konto?

W powyższej sytuacji bank odbiorcy nie zaksięguje środków na zamkniętym koncie i zwróci pieniądze na rachunek nadawcy. Możliwe jest też wpisanie błędnego numeru konta, który na szczęście zostanie odrzucony z powodu dodatkowego zabezpieczenia stosownego przez banki. Mam na myśli sprawdzenie sumy kontrolnej numeru rachunku. Także wysłanie pieniędzy na całkowicie błędny nr konta sprawi, że przelew zwrotny powróci zwykle na konto, z którego został wysłany w czasie 2 do 4 dni roboczych.

Przelew na zamknięty rachunek bankowy
  • 4.98 / 5 5
64 głosy, średnia: 4.98 (wynik: 99%)