Pierwsza metamorfoza bloga
  • 4.94 / 5 5
15 głosów, średnia: 4.94 (wynik: 98%)

Po kilkumiesięcznej obecności w sieci uznałem ze blog Finanse na plus zasłużył na metamorfozę. Czas na odświeżenie wyglądu witryny i uproszczenie nawigacji. Jak zdążyliście zauważyć pojawił się nowy szablon WordPress-a, który zmienił dość istotnie szatę graficzną. Mam nadzieję że zmiany podobają się Wam i je zaakceptujecie. Jak przystało na dobry blog finansowy, uważam że najważniejsza jest treść, a odpowiednio dobrany motyw stanowi tylko uzupełnienie całości.

Zmiany wizualne i techniczne

logo-finansenaplus-100Tematyka bloga pozostała oczywiście taka sama, czyli nadal będę pisał na temat finansów osobistych, bankowości i inwestowania. Silnikiem „Finanse na plus” cały czas jest WordPress. Pojawił się za to nowy motyw – Montezuma, który moim zdaniem dość dobrze radzi sobie z responsywnością. Do tego wpisuje się w trend Flat Design. Jednocześnie nie przystania treści nadmiarem obrazków i ikonek, co zdążyłem zauważyć na wielu szablonach tworzonych w tym nurcie.
To nie koniec zmian, zamierzam sukcesywnie wprowadzać kolejne. Dostosować czcionkę i układ strony, aby nawigacja na blogu i jego czytelność poprawiły się. Przetłumaczyć w wolnej chwili najważniejsze elementy szablonu i zmodyfikować kolory. Domyślna czcionka nie radziła sobie dobrze z polskimi znakami, w szczególności literami ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż; więc została zmieniona.

Co sądzicie o zmianach ?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach i wyrażania opinii na temat metamorfozy bloga Finanse na plus. Piszcie jakie elementy podobają się Wam, oraz co byście zmienili. Najciekawsze propozycje wezmę pod uwagę i rozważę wprowadzenie kolejnych modyfikacji.

Pierwsza metamorfoza bloga
  • 4.94 / 5 5
15 głosów, średnia: 4.94 (wynik: 98%)