O blogu
  • 4.62 / 5 5
106 głosów, średnia: 4.62 (wynik: 92%)

O blogu i o mnie

Witaj, jestem Marcin i postanowiłem pisać autorki blog o jednym z moich hobby jakim są finanse. Tematyką tą interesuję się od kilkunastu lat, od 2007 roku mniej lub bardziej aktywnie inwestuje na GPW. Na co dzień prowadzę kilka stron internetowych o tematyce ekonomicznej i współpracuję z sieciami afilacyjnymi. Uważam że możliwości zawodowe większości z nas nie kończą się na pracy na etacie albo poświęceniu czasu i życia dla korporacji. O wolności finansowej i osobistej powinniśmy decydować samodzielnie i nie zawsze powielać utarte schematy zachowań. Myśleć i wyciągać wnioski oraz dostosować swój styl życia do własnych celów, potrzeb i zasad.

Finanse na plus

Nazwa bloga wzięła się z mojej filozofii życia odnośnie kwestii finansowych, która mówi iż zawsze powinniśmy dążyć do równowagi pomiędzy przychodami a wydatkami. Planowania wydatków i budżetu domowego tak aby bilans wychodził „na plus”. Zapewniając sobie nadwyżkę środków na nie przewidziane wydatki. O ile nie zawsze jest to możliwe, to już samo trzymanie się tej zasady uczy samodyscypliny i racjonalnego oszczędzania; a nawet zadłużania się w niewielkim stopniu w przypadku koniecznych inwestycji (które np. mają się zwrócić).

Tematyka bloga

Piszę o świecie finansów wokół nas oraz stylu życia. Wydarzeniach gospodarczych widzianych moim „subiektywnym” okiem oraz zmianach jakie zachodzą w ekonomii. Dotyczących często naszych portfeli i preferencji zakupowych albo inwestycyjnych. Analizuje niektóre promocje na rynku i podpowiadam czy warto i jak z nich skorzystać. Z przerwami inwestowałem hobbistycznie na giełdzie i mam zamiar do tego powrócić więc postaram się poruszyć także ten temat, zawierając w nim moje wnioski jako praktyka.

Nie przedstawię Ci na blogu recepty na błyskawiczny sukces i kasę bo coś takiego nie istnieje. Liczy się przygotowanie a potem systematyczna praca nad założonym celem i wytrwałość. Nie jestem „Alfą i Omegą”, jak każdy człowiek mylę się, a z błędów staram się wyciągać wnioski i ich nie popełniać ponownie. Nie uważam aby mój punkt widzenia był zawsze „jedynym słusznym”, więc nie kieruj się tylko moją oceną podczas podejmowania decyzji finansowych. Zawsze rób analizę problemu korzystając z kilku źródeł i sprawdź czy opisane możliwości pasują do Ciebie.

Kontakt

Nie traktuj mnie proszę jak eksperta od finansów i nie zasypuj setkami maili i pytań. Moje wykształcenie to kierunek informatyczny a finanse to hobby. Postaram się odpowiedzieć na pytania dotyczące tematów, które analizowałem na blogu lub poznałem w inny sposób. Jeżeli nie odpowiedziałem na mail to zapewne, zwyczajnie nie miałem czasu lub nie mogłem obiektywnie i w pełni profesjonalnie doradzić w poruszanym przez Ciebie temacie.

Formularz kontaktowy znajdziesz w zakładce Kontakt.

Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga i komentowania wpisów, pod łatwym do zapamiętania adresem: finansenaplus.pl
Pozdrawiam
Marcin

Treści zawarte na blogu Finanse na plus, są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Z blogiem współpracuje:

finansowy program partnerski comperialead.pl

O blogu
  • 4.62 / 5 5
106 głosów, średnia: 4.62 (wynik: 92%)