NEST Bank opinie o Koncie i opłaty
 • 4.87 / 5 5
226 głosów, średnia: 4.87 (wynik: 97%)

Sprawdziłem czy NEST Bank ma naprawdę darmowe konto osobiste i napisałem recenzję, którą powinieneś przeczytać zanim je otworzysz. Czy Nest Konto to rachunek za 0 zł bez żadnych warunków i wyeliminowano opłaty? Nest Bank opinie ma dość pozytywne, znajdziesz je w komentarzach.

Nest Bank powstał z połączenia dwóch innych podmiotów: Banku SMART oraz BIZ Banku, które łącznie mają ponad 100 tys. klientów indywidualnych i obsługują ponad 40 tys. mikrofirm w Polsce. Powstały po konsolidacji Nest Bank ma być miejscem przyjaznym rodzinie. Słowo „Nest” oznacza gniazdo i pasuje do nowego wizerunku, który z internetowego dyskontu zmienił się na bank posiadający oddziały w całej Polsce. Bank ma kojarzyć się z rodziną i zaufaniem a klientom gwarantować bezpieczeństwo.

Recenzja konta osobistego w Nest Banku

nest bank opinie o koncie

Fot.: Nest Bank

Podobnie jak w przypadku dotychczasowego Banku SMART w Nest Banku podstawowe konto osobiste rozliczane w złotówkach jest prowadzone bezpłatnie. Nie ma warunków przelewania na rachunek wynagrodzenia, ani też utrzymywania minimalnego salda. Pieniądze wpłacasz i wypłacasz, kiedy tylko chcesz. Więc jest to praktycznie bezwarunkowe konto za 0 zł. Przekłada się to na fakt że NEST Bank opinie o rachunku ma pozytywne 🙂

Dostęp do konta i zarządzanie środkami są możliwe przez Internet (w komputerze, telefonie i tablecie) oraz w oddziałach w całej Polsce. Elektronicznie również przez przeglądarkę internetową bez konieczności instalacji aplikacji mobilnej. W tej recenzji znajdziesz link do wniosku, po wypełnieniu, którego otworzysz Nest Konto. Zanim założysz ten rachunek poznaj możliwe opłaty.

Tabela prowizji i opłat konta pod lupą
Koszt założenia rachunku przez Kuriera albo Przelew0 zł
Korzystanie z bankowości internetowej0 zł
Prowadzenie konta opłata miesięczna i roczna0 zł
Przelew wewnętrzny w ramach Nest Banku przez Internet0 zł
Krajowy przelew zewnętrzny do innego banku przez Internet0 zł
Przelew do ZUS, US zlecony online0 zł
Przelew europejski euro (SEPA) do Polski i za granicę0 zł
Przelew przychodzący z zagranicy0 zł
Miesięczny wyciąg elektroniczny0 zł
Zlecenia stałe - ustanowienie/ modyfikacja/ odwołanie0 zł
Za realizację zlecenia stałego0 zł
SMS-y z hasłami do potwierdzania operacji0 zł
Wpłata gotówki na konto w oddziale Nest Banku0 zł

Konto oszczędnościowe – Nest Rodzinne Oszczędności

Ciekawym produktem w ofercie Nest Banku, który będzie dla Ciebie dostępny po otwarciu konta osobistego jest rachunek oszczędnościowy. Założenie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Tutaj podobnie jak w większości banków musisz liczyć się z ograniczoną liczbą darmowych przelewów. Wszystkie przelewy z osobistego Nest Konta na oszczędnościowe są bezpłatne. Natomiast odwrotnie, pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego Nest Oszczędności na osobiste Nest Konto jest darmowy, kolejne kosztują po 5 zł. Zanim przeczytasz opinie o NESTBanku poznaj funkcjonalności karty.

Karta do rachunku

opłaty dla karty do nest konta

Źródło: Nest Bank – karta

Wypukła karta debetowa VISA (płatnicza i bankomatowa w jednym)  do konta jest bezwarunkowo darmowa. Możesz za jej pomocą płacić w sklepach i Internecie (także w zagranicznych sklepach stacjonarnych i internetowych), oraz wypłacać pieniądze z bankomatów i wpłacać w wpłatomatach. Kartę otrzymasz pocztą bezpłatnie po otwarciu konta w Nest Banku. Możesz płacić z użyciem kodu PIN oraz zbliżeniowo do 50 złotych.

Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa pierwsza płatność kartą musi być wykonana z użyciem kodu PIN. Kolejne do 50 zł możesz wykonywać już zbliżeniowo. Płatności zbliżeniowe możesz wyłączyć albo włączyć bezpłatnie w bankomatach BZ WBK.

Opłaty dla karty płatniczej ograniczono do minimum
Wyrobienie i przesłanie karty debetowej0 zł
Użytkowanie karty opłata miesięczna0 zł
Opłata roczna za użytkowanie karty0 zł
Wypłaty gotówki z wszystkich sieci bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty gotówki w kasie sklepu - Cashback0 zł
Wypłata z bankomatów za granicą5 zł
Wyłączenie/włączenie funkcjonalności zbliżeniowej0 zł
Zmiana PIN w bankomacie BZ WBK5 zł
Sprawdzenie salda przez Internet0 zł
Sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK5 zł
Zastrzeżenie karty0 zł
Opłata za wznowienie podstawowej karty0 zł

Wniosek o Nest Konto osobiste na stronie Nest Banku:

Odnośnik do wniosku o Nest Konto

Opłat w Nest Banku możesz uniknąć

NEST Bank promuje przeprowadzanie podstawowych operacji samodzielnie przez Internet w serwisie transakcyjnym, wtedy są darmowe. Płatnych jest część operacji zlecanych pracownikom w oddziałach i w serwisie telefonicznym. Przykładowo przelew krajowy wykonany samodzielnie jest darmowy, zaś zlecony w placówce albo telefonicznie kosztuje 5 zł. Polecam placówki traktować jako rozwiązanie awaryjne i na co dzień korzystać z darmowej bankowości elektronicznej.

Użytkowanie karty jest darmowe bez dodatkowych warunków, podczas gdy w innych bankach musisz wydawać kartą określone kwoty miesięcznie.

Nest Bank opinie w komentarzach

Ciekawi mnie, jakie są Wasze opinie o koncie w Nest Banku i jego produktach? Czy moja recenzja posiadacza rachunku wskazująca opłaty okazała się przydatna? Zapraszam do podzielenia się uwagami oraz zadawania pytań w komentarzach. Zestawienie pokazuje, że Nest Konto jest całkowicie darmowe w przeciwieństwie do ofert konkurencji.

Wpłaty gotówki na rachunek
Gotówkę na Nest Konto możesz wpłacić:

 • W oddziałach Nest Banku – bez prowizji.
 • We wpłatomatach sieci Euronetu – koszt wpłaty standardowej – 0 zł.
 • Na Poczcie Polskiej.
 • W każdej placówce innego banku.

Założenie Nest Konta

Aby założyć konto wystarczy że masz adres zameldowania w Polsce i ukończone 18 lat. Polecam otwarcie konta przez Kuriera, gdyż ta forma jest najwygodniejsza, najpewniejsza i oczywiście darmowa. Możesz również otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym, jednak tylko pod poniższym warunkiem.

UWAGA: Zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego obecnie konta w bankach w Polsce można zakładać całkowicie elektronicznie (potwierdzając umowę przelewem) pod jednym warunkiem. Mianowicie, jeżeli konto, z którego wykonasz przelew weryfikujący dane osobowe na otwierany rachunek, zostało otworzone fizycznie w oddziale (w obecności pracownika banku). Jeżeli nie możesz skorzystać z tej możliwości, albo po prostu nie masz dotychczas konta bankowego, polecam (również darmową) opcję – Kurier.

Po kliknięciu linku zamieszczonego poniżej zostaniesz przekierowany do podstronę Nest Banku gdzie wypełnisz wniosek elektroniczny o konto, bez opłat. Dane w formularzu są zaszyfrowane bezpiecznym protokołem HTTPS, więc tylko bank ma do nich dostęp.

Link do wniosku o otwarcie Nest Konta:
Konto osobiste w Nest Banku

 • podpisanie umowy o konto kurier

  Fot. freeimages.com

  Otwarcie Nest Konta kurierem. Umowę możesz potwierdzić podpisem w obecności KURIERA, który sprawdzi Twój dowód osobisty. Wzór dokumentów wymaganych do otwarcia konta zostaje do Ciebie przesłany e-mail-em. Nie musisz ich drukować, kurier będzie je posiadał. Firma kurierska w ciągu kilku dni roboczych skontaktuje się z Tobą i umówi spotkanie (dostarczy umowy bezpłatnie). Podczas spotkania podpisujesz dokumenty i kurier wstępnie je weryfikuje. Przekaże Ci numer NIK (login).

  Konto będzie aktywne, gdy Nest Bank otrzyma podpisane dokumenty i aktywuje rachunek. Poinformuje Cię o tym sms-em (od tego momentu możesz już odbierać i wykonywać przelewy). Drogą mailową otrzymasz również komplet informacji o koncie.

 • Zakładanie konta przelewem. Założyć rachunek możesz również przelewem z innego Twojego konta bankowego (całkowicie elektronicznie) – pamiętaj, że dane osobowe podane we wniosku muszą być takie same jak w banku, z którego robisz przelew. We wniosku znajduje się lista banków, z których możesz zrobić przelew weryfikacyjny. Po wypełnieniu pól formularza na stronie wyświetlony zostaje numer konta technicznego (jest on również przesyłany na Twoje konto e-mail). Należy na nie dokonać przelewu autoryzacyjnego na kwotę 1 zł o tytule uzupełnionym automatycznie przez system. Po zweryfikowaniu danych z przelewu, kwota ta zostanie Ci zwrócona na konto, z którego została wysłana. W nazwie transakcji przelewu zwrotnego przysłany zostanie Twój login czyli NIK (Numer Identyfikacyjny Klienta, którego będziesz używał do logowania się). Na adres e-mail otrzymasz komplet informacji o koncie.
 1. Hasło do pierwszego logowania otrzymasz SMS-em, gdy tylko Nest Bank zweryfikuje podpisaną umowę.
 2. Nest Bank dostarczy kartę bezpłatnie (pocztą), wraz z instrukcją jej aktywacji, w ciągu 7 – 14 dni. Dla bezpieczeństwa kartę oraz numer PIN otrzymasz w oddzielnych kopertach. Zwykle w odstępie czasowym 1 – 3 dni.

WARTO WIEDZIEĆ:

 • bezpieczne założenie konta

  Fot: sxc.com

  Wszystkie Twoje pieniądze przechowywane w Nest Banku są bezpieczne. Podlegają pod gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Więc nasze depozyty (na kontach i lokatach) są w całości chronione do równowartości 100 tys. euro. 🙂 Zgodnie z Polskim prawem bankowym nadzór nad Nest Bankiem sprawuje KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Więc NEST Bank opinie pozytywne zawdzięcza również wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa.

 • Jeżeli podczas dokonywania płatności w Internecie np. na Allegro nie będzie Nest Banku na liście szybkich płatności (PayU i PayPal) możesz użyć karty. Taka płatność jest darmowa. Wystarczy po przejściu do strony z listą banków wybrać kartę VISA.
 • Przelewy i inne transakcje potwierdzane są za pomocą darmowych SMS-ów z hasłem przychodzących na Twój telefon.
 • Nie ma ukrytych miesięcznych i rocznych opłat dla konta. NEST Bank opinie ma pozytywne ponieważ opłaty praktycznie wyeliminował 🙂
 • Przelew przychodzący z zagranicy na Nest Konto zostaje automatycznie przewalutowany na złotówki. Bank nie pobiera z tego tytułu opłat.
NEST Bank opinie o Koncie i opłaty
 • 4.87 / 5 5
226 głosów, średnia: 4.87 (wynik: 97%)