mBank eKonto Standard i Plus – opłaty i moja opinia
  • 4.56 / 5 5
358 głosów, średnia: 4.56 (wynik: 91%)
mbank ekonto opłaty i opinie

Źródło: mBank

Postanowiłem wziąć dla Ciebie pod lupę nowe eKonto Stadnard i eKonto Plus w mBanku. Prześwietlić rachunek i wskazać możliwe opłaty. Jako użytkownik eKonta zamieszczę także własną opinie na temat tego, wciąż najpopularniejszego konta internetowego w Polsce. mBank był pionierem na polskim rynku kont elektronicznych. Przez lata jego oferta zmieniała się, a sam bank zyskał wśród klientów zarówno zwolenników jak i przeciwników. Obecnie bank uprościł ofertę i wycofał eKonto Mobilne, wprowadzając dwa rachunki eKonto w taryfach Standard i Plus.

Opłaty dla eKonta Standard

eKonto w pakiecie Standard jest podstawowym rachunkiem oferowanym klientom mBanku, zwłaszcza współczesnym, którzy większość operacji wykonują samodzielnie przez Internet. Prowadzenie tego konta jest bezwarunkowo darmowe i nie musisz zasilać go regularnie środkami.

Opłaty dla eKonta Plus

eKonto w pakiecie Plus jest darmowe w prowadzeniu jeżeli na rachunek wpłynie co najmniej 1000 zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku opłata miesięczna za prowadzenie eKonta Plus wyniesie 5 zł. Może to być wynagrodzenie, przelew od innej osoby z innego banku albo wpłata w wpłatomacie. mBank oferuje do tego rachunku preferencyjne ceny operacji realizowanych w placówce.

Posiadacze eKonta w taryfie Plus mogą:

  • zlecać darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne w oddziałach mBanku (w taryfie Standard opłata wynosi 8 zł za przelew zewnętrzny i  5 zł za wewnętrzny; bezpłatne są wykonywane samodzielnie przez Internet).
  • wpłacać i wypłacać gotówkę w oddziałach mBanku bezpłatnie.

Więc z eKonta Plus zadowoleni będą szczególnie klienci otrzymujący regularne wpływy środków oraz wykonujący część operacji w placówkach mBanku.

Pozostałe opłaty są takie same dla obydwu wersji eKonta:

Podstawowe opłaty dla eKonta
Założenie rachunku przez Internet 0zł
Przelew krajowy w bankowości internetowej w PLN0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet0zł
Przelew do krajów Unii Europejskiej (SEPA) oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii w Euro5zł
Przelew przychodzący z zagranicy0zł
Hasła SMS do potwierdzenia operacji na koncie0zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny) 0zł

Karta debetowa do eKont w mBanku

Dla obydwu wersji eKonta (Standard i Plus) podczas wypełniania wniosku zaznaczysz czy chcesz otrzymać bezpłatnie podstawową kartę debetową. Użytkowanie karty jest bezpłatne (dla eKonta Standard i eKonta Plus) jeżeli wykonasz nią co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie (na dowolne kwoty). Czyli wystarczy że normalnie użytkujesz kartę płacąc nią co najmniej pięć razy za zakupy. Wliczają się transakcje z PIN-em jak i zbliżeniowe.

Różnice w opłatach za użytkowanie karty:

eKonto taryfa Standard eKonto taryfa Plus
Wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju 3% min 5zł max 9zł 0zł
 Prowizja od wypłat z bankomatów za granicą 3% min 9zł 0zł

Wniosek eKonto Standard

Wniosek eKonto Plus

Pozostałe opłaty za kartę dla obu wersji eKonta są takie same:

Użytkowanie karty debetowej    
Wydanie standardowej karty 0zł
Dostarczenie karty pocztą0zł
Wypłata 100zł i więcej z bankomatów w Polsce sieci: mBank, Euronet, BZ WBK, Planet Cash0zł
Wypłata poniżej 100zł z bankomatów w Polsce sieci: mBank, Euronet, BZ WBK, Planet Cash1,30zł
Wypłata gotówki w kasie sklepu w ramach usługi Cash Back0zł
Prowizja od wypłat gotówki w Euro w oddziałach banków za granicą10zł
Wpłata gotówki na konto w Wpłatomatach sieci: Euronet, mBank, Wincor Nixdorf, NCR, CashLine0zł
Zastrzeżenie karty0zł
Miesięczna opłata za użytkowanie karty *0zł albo 4zł*
Prowizja od transakcji bezgotówkowych kartą w Polsce0zł
Rezygnacja z karty do konta0zł

* 0zł za kartę jeżeli miesięcznie dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą np. zakupów, w przeciwny wypadku opłata wyniesie jedynie 4 zł.

Za 5 zł miesięcznie możesz włączyć usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” w ramach której (jak wskazuje nazwa) wypłacasz gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo.

Bezpieczeństwo

mbank-karta-debetowa

Źródło: mBank

Na plus zasługuje autoryzacja przelewów darmowymi hasłami sms od mBanku, przychodzącymi na numer Twojego telefonu komórkowego. Bez dostępu do telefonu nikt niepowołany nie będzie miał możliwości autoryzacji transakcji. Nawet jeżeli pozna hasło i login nie wykona przelewu.

Kto może założyć eKonto?

Otworzyć eKonto może każdy, kto ukończył 18 lat.

Jak otworzyć konto ?

Rachunek możesz założyć na podane poniżej sposoby, obydwie opcje są bezpłatne. Nie płacisz także za dostarczenie umowy z mBanku przy wyborze opcji „Kurier” oraz za przesłanie karty pocztą po otwarciu konta. Formularz wniosku jest zaszyfrowany, więc tylko mBank ma dostęp do Twoich danych, które za chwilę wpiszesz.

Wybierz opcje:

  • Kurier. Wypełnij wniosek o eKonto, podając swoje dane osobowe (PESEL, nr tel., adres poczty e-mail). Kurier skontaktuje się z Tobą i ustali dogodny termin dostarczenia umów. Bezpłatnie otrzymasz umowy z banku do podpisu oraz tzw. pakiet aktywacyjny, którym szybko aktywujesz konto przez Internet.
  • Elektronicznie. Bez podpisywania papierowej umowy. Warunkiem jest posiadanie rachunku w innym banku otwartego w oddziale (jeżeli nie posiadasz takiego wybierz opcję KURIER). Po wypełnieniu i zatwierdzeniu wniosku otrzymasz od mBanku maila z numerem rachunku, na który wykonasz przelew na dowolną kwotę. Wykonanie przelewu jest jednoznaczne z akceptacją umowy. Przelew musi być wykonany z Twojego rachunku w innym banku, którego numer podałeś/-aś na wniosku. Następnie, jeśli dane zawarte w przelewie będą takie same, jak dane podane na wniosku otrzymasz od mBanku SMS-a aktywacyjnego. Po zalogowaniu się na swoje konto w mBanku z pomocą danych z SMS-a rachunek będzie dla Ciebie w pełni aktywny. Pamiętaj że rachunek w innym banku z którego robisz przelew musi być również założony na Twoje dane. Tak aby zgadzały się one z podanymi w wniosku o eKonto w mBanku.

Wniosek o eKonto Standard na stronie mBanku:

Wniosek o eKonto Plus na stronie mBanku:

Kiedy dostanę kartę do eKonta ?
Opinie klientów i moja o mbanku

Źródło: flickr.com

mBank przysyła kartę bezpłatnie pocztą po aktywacji konta na podany przez Ciebie adres korespondencyjny. Ma na to do 14 dni, ale karta dostarczana jest zwykle w ciągu kilku dni roboczych.

Moja opinia o eKoncie w mBanku

Posiadam eKonto od wielu lat i mogę wystawić pozytywną opinię o tym rachunku osobistym. Nie miałem jeszcze problemów z kontem i systemem transakcyjnym. Obecnie eKonto w mBanku jest moim głównym rachunkiem bankowym, na który otrzymuje przelewy.

Jeżeli chcesz dodać opinię albo masz pytanie na temat konta, poinformuj mnie o tym pisząc komentarz. Odpowiem na zadane pytanie. Nie udostępnię nikomu Twojego adresu mailowego.

mBank eKonto Standard i Plus – opłaty i moja opinia
  • 4.56 / 5 5
358 głosów, średnia: 4.56 (wynik: 91%)