Konto w T-Mobile Usługi Bankowe
 • 4.39 / 5 5
168 głosów, średnia: 4.39 (wynik: 87%)

Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe znane jako „T-Mobile konto”, jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku. Nowy wizerunek banku, znanego wcześniej jako Alior Sync, powstał po nawiązaniu współpracy przez operatora telekomunikacyjnego T-Mobile i Alior Bank. Sprawdzę dla Was czy pozytywne opinie o banku są zasłużone, oraz jakie możliwe opłaty, wynikają z użytkowania rachunku osobistego. t-mobile-uslugi-bankoweJako posiadacz konta wystawię też własną, subiektywną ocenę banku.

Jakie opłaty przewidział bank dla T-Mobile konta ?

Rachunek jest darmowy bez dodatkowych warunków. Bank nie wymaga przelewu środków na konto po jego założeniu, utrzymywania na nim minimalnego salda, ani też co miesięcznych, regularnych wpłat.
Krajowe przelewy internetowe są oczywiście bezpłatne. Do tego gratis bank dodaje 10 pierwszych „przelewów ekspresowych” w miesiącu za 0 zł. Instytucja ta, nie jest już tylko „bankiem internetowym”, gdyż część operacji można wykonać w punktach obsługi T-Mobile Usługi Bankowe. Jednak nadal można wszystko załatwić przez Internet oraz telefon.

Podstawowe opłaty dla T-Mobile konta
Założenie i prowadzenie konta 0zł
Przelew krajowy przez Internet w PLN 0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet0zł
Przelew SEPA (do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii) w Euro0zł
Przyjęcie przelewu SEPA z zagranicy5zł
Wypłata gotówki w placówce0zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny)0zł
Dostęp do konta Internet (24 godziny), Telefon, Placówki0zł
SMS z hasłem do potwierdzenia operacji na koncie0zł

Karta debetowa do konta osobistego

Jeżeli zastosujesz się do mojej porady karta płatnicza będzie dla Ciebie darmowa. T-Mobile Usługi Bankowe pobiera comiesięczną opłatę za plastik w wysokości 6 zł, której łatwo unikniesz. Wystarczy że wykonasz obrót transakcjami bezgotówkowymi na kwotę min. 200 zł miesięcznie, wtedy pozostaje jak dotychczas 0 zł. Łatwo wykonać ponad 200 zł łącznie transakcji w miesiącu płacąc kartą w sklepach, stacjach benzynowych, kinie, itd.

Darmowe są wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w Polsce i na świecie.

Opłaty dla karty debetowej   
Wydanie i przesłanie standardowej karty debetowej 0zł
Wypłata z bankomatów w Polsce - Wszystkie sieci0zł
Wypłata z bankomatów za granicą 0zł
Pierwsze 3 wpłaty w miesiącu gotówki na konto w Wpłatomatach0zł
4 i kolejne wpłaty w miesiącu gotówki na konto w Wpłatomatach0,5% min 1zł
Zastrzeżenie karty0zł
Rezygnacja z karty do konta0zł
Wydanie nowej karty po np. zastrzeżeniu poprzedniej 0zł
Zmiana nr PIN karty przez Internet0zł
Zmiana nr PIN karty w bankomacie 1zł

Kto może założyć rachunek ?

Konto może założyć każda osoba pełnoletnia, która ukończyła 18 lat. Aby otworzyć rachunek nie musisz być klientem operatora T-Mobile.
Dla młodzieży od 13 roku życia bank przewidział możliwość otwarcia konta za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna. Warunkiem jest aby opiekun był już klientem T-Mobile Usługi Bankowe. Czyli w praktyce wystarczy że będzie posiadał konto w tym banku.

Moja opinia jako użytkownika konta

Konto zakładałem jeszcze w dawnym Alior Sync i obecnie po zmianie na T-Mobile Usługi Bankowe mam je do dziś. Rachunek cenie za brak podstawowych opłat i bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów, co z powodzeniem wykorzystuje na co dzień pobierając gotówkę. System transakcyjny doceniam za dość przyjazny interfejs, choć moim zdaniem nieco przekoloryzowały z lekkim nadmiarem „wodotrysków”. Z poziomu bankowości internetowej T-Mobile daje dostęp do innych produktów banku, takich jako pożyczki, karty kredytowe i limit odnawialny w koncie albo doładowania telefonu.

Jak założyć konto w T-Mobile Usługi Bankowe ?

Konto możesz łatwo założyć przez Internet, wystarczy ze przygotujesz dowód osobisty, numer telefonu i adres mailowy. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut. Osoby pełnoletnie mogą założyć konto za pośrednictwem kuriera albo całkowicie online, potwierdzając umowę przelewem z innego swojego rachunku. Niepełnoletni pomiędzy 13 a 18 rokiem życia zakładają rachunek tylko poprzez kuriera.

Dostępne opcje:

 • Potwierdzenie umowy przelewem – konto może być aktywne już za 5 minut, a Ty nie musisz odchodzić od komputera. Wystarczy że masz już rachunek w innym, polskim banku na swoje dane osobowe, które będą zgodne z podanymi w wniosku o rachunek w T-Mobile. Wypełniasz formularz i postępujesz według instrukcji, bez podpisywania papierowej umowy (tylko umowa online). W końcowym etapie wypełniania wniosku pojawi się opcja zalogowania na Twoje dotychczasowe konto, z którego wykonasz przelew drobnej kwoty na nowy rachunek. W ten sposób bank, otrzymując przelew potwierdzi Twoje dane osobowe.
 • Umowa kurierem – ten sposób także jest bezpłatny. Kurier kontaktuje się z Tobą telefonicznie w czasie 2 do 4 dni roboczych, ustalając czas wizyty. Podpisujesz umowę, a kurier za darmo dostarcza jej kopię do banku.

Podczas wizyty kuriera musisz okazać 2 dokumenty potwierdzające tożsamość:

 1. Pierwszym z nich powinien być ten, na podstawie którego zawierana jest umowa (podany we wniosku) np. dowód osobisty.
 2. Drugim dokumentem może być: paszport, prawo jazdy; książeczka wojskowa; książeczka marynarska; legitymacja studencka; legitymacja ubezpieczeniowa; legitymacja emeryta lub rencisty, legitymacja służbowa pracownika administracji państwowej, karta pobytu, faktura za media (gaz, prąd, telefon, internet itd.) – może to być dowolna faktura zawierająca imię, nazwisko i adres klienta.
  Uwaga, dla młodzieży w wieku 13 do 18 lat, dwa obowiązkowe dokumenty potwierdzające tożsamość w przypadku zakładania konta przez kuriera to dowód osobisty i paszport.

Kartę do konta otrzymasz pocztą

Po aktywacji konta przelewem albo otrzymaniu podpisanej umowy od kuriera, bank przygotuje i wyśle do Ciebie kartę debetową. Wydanie karty, dostarczenie i użytkowanie jest bezpłatne. Bank ma do 14 dni na dostarczenie karty pocztą, ale zwykle trwa to do kilku dni. Dostarczona karta będzie miała status nieaktywnej. Aktywacji karty możesz dokonać poprzez Bankowość Internetową lub pod numerem Infolinii 19506. Na Twoje, specjalne życzenie karta może zostać doręczona kurierem, ale jest już dodatkowa i płatna opcja – kosztuje 50zł. Domyślnie karta dostarczona jest za darmo Pocztą Polską.
Nie musisz czekać na kartę aby zacząć korzystać z konta.

Dodatkowe korzyści dla klientów T-Mobile

Będąc klientem banku i posiadając telefon w sieci T-Mobile lub Heyah, możesz liczyć na dodatkowe udogodnienia. Korzyści zmieniają się i przybywają nowe, obecnie są to min:

 • Limit w koncie do 1000 zł możliwy do uzyskania od ręki już podczas otwierania konta (bez dodatkowych formalności oraz opłaty za uruchomienie),
 • Integracja konta osobistego z płatnościami zbliżeniowymi w telefonie komórkowym, oparta o rozwiązanie MyWallet (możliwe do uruchomienia w trakcie otwierania konta),
 • 20% dodatkowego doładowania telefonów w T-Mobile na kartę i MIX, Heyah oraz Heyah MIX – jeśli realizowane są przez bankowość elektroniczną T-Mobile konta,
 • Zerowe oprocentowanie limitu odnawialnego w koncie (do 500 zł) lub premia do 500 zł za wzięcie pożyczki i terminowe spłaty.

Aplikacja mobilna – Usługi Bankowe

Klienci banku mają do dyspozycji również darmową aplikację na smartfony o nazwie „Usługi Bankowe”. Do pobrania z Google Play, AppStore i sklepu Windows Phone. Aplikacja pozwala min. na sprawdzenie salda rachunku, wykonywanie przelewów, także z użyciem aparatu w telefonie (po sfotografowaniu rachunku formularz przelewu zostaje wypełniony automatycznie).

Opłaty dla T-Mobile konta

Jak w każdym rachunku bankowym, także dla „T-Mobile konta” można znaleźć opłaty, z których większości da się uniknąć.

 • Opłaty za kartę debetową (6zł miesięcznie) można uniknąć dokonując kartą  miesięcznych transakcji bezgotówkowych na min. 200PLN.
 • Wpłaty gotówki na konto w wpłatomatach – pierwsze 3 wpłaty w miesiącu są darmowe. Kolejne to koszt 0,5% kwoty i min. 1 zł. Wpłata gotówki w oddziale T-Mobile Usługi Bankowe: 0 zł. Więc 4-tą i kolejne wpłaty w miesiącu warto robić w placówce.
 • Zmiana nr PIN karty w bankomacie to koszt 1 zł. Łatwo go uniknąć zmieniając PIN za darmo przez Internet.
 • Przelew do innego banku w placówce T-Mobile Usługi Bankowe: 10 zł. Lepiej więc wykonywać przelewy bezpłatnie w serwisie transakcyjnym, albo aplikacją w telefonie; zaś przelewy w oddziale traktować jako wyjście awaryjne.
Konto wspólne w T-Mobile Usługi Bankowebank-swinka-konto

Konto wspólne w T-Mobile można założyć także bez ślubu. Jedynym warunkiem jest to, aby obydwie osoby były już klientami banku. Każdy z klientów musi posiadać swój indywidualny numer Klienta CIF, aby móc stać się współwłaścicielem rachunku. W praktyce oznacza to założenie dwóch indywidualnych rachunków. Po czym wystarczy skontaktować się z infolinią tel. 19 506 lub (12) 370 71 00 i zlecić bezpłatne przekształcenie jednego z kont w rachunek wspólny. Współwłaściciele konta mają oddzielne loginy (CIF) i hasła do logowania.
Pozostałe konto indywidualne, można użytkować jak dotychczas albo zamknąć. Do konta wspólnego bank może wydać (bezpłatnie) drugą kartę debetową na wniosek klienta.

Konto w T-Mobile Usługi Bankowe
 • 4.39 / 5 5
168 głosów, średnia: 4.39 (wynik: 87%)