Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim
  • 4.66 / 5 5
62 głosy, średnia: 4.66 (wynik: 93%)

Nie raz w życiu zamykaliśmy albo jeszcze będziemy zamykać rachunek bankowy. Dziś opiszę jak przebiega procedura rezygnacji z konta w ING Banku Śląskim. Czy potrzebna jest wizyta w oddziale, czy wystarczy zrobić to elektronicznie przez Internet. Najpopularniejsze konta w ING to obecnie rachunek osobisty Direct oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO). Likwidacja obydwu typów kont jest bezpłatna, bez okresu wypowiedzenia i dodatkowych prowizji.

Konto osobiste zamkniesz w ING tylko w oddziale

Jak zamknąć konto w ING Banku

Źródło: ING Bank Śląski

Niestety obecnie ING Bank Śląski nie daje możliwości zamknięcia konta osobistego Direct poprzez bankowość internetową. Konieczna jest wizyta w oddziale, jak twierdzi bank „przedmiotowa dyspozycja wymaga zachowania formy pisemnej”. W placówce konieczne będzie potwierdzenie danych osobowych, więc nie zapomnij zabrać ze sobą dokumentu, którego używasz do potwierdzenia tożsamości (dowodu osobistego albo paszportu). Nie potrzebujesz znać numeru swojego konta, ani też zabierać ze sobą umowy. Mnie zamknięcie konta w oddziale zajęło kilka minut. Wystarczył dowód osobisty i dwa podpisy. Środki pozostałe na rachunku zostały mi wypłacone od razu.
Gdy na rachunku mamy ujemne saldo debetowe możemy uregulować zobowiązanie wpłacając gotówkę na miejscu w placówce.

Konto oszczędnościowe OKO zamkniesz online

W przypadku OKO czyli Otwartego Konta Oszczędnościowego sytuacja jest o wiele prostsza. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej wystarczy że wybierzesz zakładkę Oszczędności i lokaty, następnie najedziesz kursorem na odpowiedni rachunek i zatwierdzisz wybierając – Zamknięcie Konta Oszczędnościowego. Nie ma konieczności spacerowania do oddziału. Chyba że zamykasz konto osobiste Direct w placówce, wtedy OKO możesz zamknąć także na miejscu czyli zlikwidować obydwa rachunki.

Zamknięcie karty w ING Banku Śląskim

Zamknięcie karty ING

Źródło: ING Bank Śląski

Rezygnując z rachunku automatycznie zamykamy także kartę płatniczą. Jeżeli chcesz zostawić konto i zamknąć tylko nie używaną kartę (aby nie pobierano opłaty za jej użytkowanie), procedura wygląda podobnie jak w przypadku rachunku osobistego. Udajesz się z kartą i dowodem osobistym do najbliższego oddziału. Ponieważ rachunki w ING są odmiejscowione, nie musi być to dokładnie odział w którym zakładałeś konto. Wystarczy standardowy oddział z obsługą kasową.

Przelew przychodzący na zamknięte konto

Rzadko ale może zdarzyć się że na konto, po jego likwidacji zostanie złożona dyspozycja przelewu. W takiej sytuacji kwota zostanie automatycznie zwrócona na konto nadawcy przelewu.

Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim
  • 4.66 / 5 5
62 głosy, średnia: 4.66 (wynik: 93%)