Jak założyć konto w ING Banku Śląskim
 • 4.88 / 5 5
231 głosów, średnia: 4.88 (wynik: 97%)

Zdecydowałem się opublikować instrukcję, która podpowiada jak założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim przez Internet. Omawiane konto nosi nazwę Direct i jest obecnie najpopularniejszym rachunkiem osobistym w „banku z lwem”.

założenie konta osobistego w ING

Źródło: ING Bank Śląski

Aby otworzyć konto wystarczy mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty, nr telefonu, e-mail i kilka minut wolnego czasu. Rachunek docenią szczególnie klienci, którzy wykonują większość operacji samodzielnie przez Internet. Zarówno poprzez system transakcyjny dostępny w przeglądarce sieciowej, jak i przez aplikację mobilną zainstalowaną w telefonie.
ROR ten był wielokrotnie nagradzany przez branżowe portale i zajmował wysokie miejsca w rankingach. Także na blogu opisywałem go już w artykule zatytułowanym ING Bank Śląski konto Direct i moja opinia, więc nie będę powtarzał opisu i odsyłam do powyższego wpisu w celu sprawdzenia możliwych opłat i sposobów ich uniknięcia.

Założenie konta przez Internet za pomocą wniosku online

Po kliknięciu na odnośnik zostajesz przeniesiony na stronę banku. Wyświetla się bezpieczny, szyfrowany formularz, który poznasz po symbolu kłódki i protokole https (zamiast http) w pasku adresu przeglądarki internetowej.

Rachunek oszczędnościowy OKO

Aktualnie zakładając konto Direct, automatycznie dostajesz także Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO). Założenie i prowadzenie tego rachunku jest darmowe. Nie ma potrzeby przelewani na niego środków. Jeżeli nie zamierzasz go używać możesz bezpłatnie zamknąć konto oszczędnościowe z poziomu systemu transakcyjnego. Wystarczy że zalogujesz się na swój rachunek i złożysz taką dyspozycję przez Internet.

Dane podstawowe przy otwieraniu konta Direct

Pierwsza strona formularza zawiera podstawowe dane niezbędne do identyfikacji klienta przez bank.

Jak założyć konto w ING 1 strona wniosku

ING Bank Śląski

 • We wniosku podajesz odpowiednio dane osobowe, czyli imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu komórkowego.
 • Polecam zapoznać się z wzorem Umowy oraz Tabelą Opłat i Prowizji, możesz także zapisać je na swoim dysku twardym. Po czym zaznaczasz ten punkt.
 • Zaznaczenie punktów: „Zgoda na przesyłanie informacji drogą tradycyjną”; „Zgoda na przesyłanie informacji drogą elektroniczną” – nie jest obowiązkowe.

Dane do umowy

Po kliknięciu na „Dalej” ukazuje się druga strona wniosku, w której podajesz dane niezbędne do zawarcia umowy.

zakładanie konta direct w ing 2 strona

 • Wpisujesz dane z dowodu osobistego, miejsce urodzenia i zameldowania.
 • Podajesz adres zameldowania, czyli ulicę, nr mieszkania lub domu, kod pocztowy, miejscowość.
 • Adres zameldowania jest moim adresem korespondencyjnym – jeżeli nie jest odznaczasz tę opcję i podajesz właściwy adres korespondencyjny.
 • Czy jesteś rezydentem podatkowym Stanów Zjednoczonych Ameryki? – jeżeli nie pracujesz w USA i nie płacisz tam podatków zaznacz: Nie.

Potwierdzenie danych przed założeniem konta

W trzecim kroku sprawdzasz poprawność wpisanych danych przed ich zatwierdzeniem. Zweryfikuj czy nie wkradł się gdzieś błąd i zatwierdź wysyłając wniosek o konto.

Co dalej ?

Od założenia konta osobistego w ING Banku Śląskim dzieli Cię już tylko jeden krok.

 • Kurier – pracownik firmy kurierskiej skontaktuje się z Tobą w czasie do 3 dni. Dzwoniąc pod podany przez Ciebie numer telefonu we wniosku. Umówi wizytę na dogodny dla Ciebie termin i dostarczy bezpłatnie umowy do podpisu. Otrzymasz ich wzór również na adres e-mail. Podczas wizyty kuriera potrzebny Ci będzie tylko aktualny dowód osobisty.
 • Aktywacja konta – Najpóźniej następnego dnia po podpisaniu umów otrzymasz e-mail z informacją o aktywacji konta.
Bank wyśle kartę

Na podany przez Ciebie adres korespondencyjny ING Bank Śląski wyśle pocztą kartę debetową. Umożliwia ona płatności w placówkach handlowych, wypłaty z bankomatów i wpłaty w wpłatomatach. Dostarczenie karty jest darmowe i zwykle trwa do tygodnia, choć bank zastrzega sobie że ma na to do 14 dni. Wraz z kartą otrzymasz instrukcję jej aktywacji i bezpiecznego użytkowania.

Ważne informacje dla zakładających konto Direct

Nie zamierzam nadmiernie słodzić w tym artykule tylko przedstawić instrukcję jak założyć konto w ING najbardziej merytorycznie. Znalazłem kilka ciekawostek, faktów oraz ograniczeń, o których warto wiedzieć otwierając rachunek. Sprawdź poniżej czy dotyczą właśnie Ciebie.

 • Bank ING nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, ani też regularnego przelewania wynagrodzenia na konto Direct. Nie musisz także utrzymywać minimalnego salda na rachunku.
 • Konto można założyć tylko na terenie Polski. Bank nie wysyła umów za granicę. W pewnym sensie można obejść ten warunek udzielając pełnomocnictwa osobie przebywającej w Polsce.
 • Do konta możesz otworzyć jednocześnie Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), którego prowadzenie jest bezpłatne.
 • Jeżeli pracownik firmy kurierskiej nie skontaktował się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych, możesz sprawdzić status wniosku na infolinii banku (tel. 801 222 222 albo +48 (32) 357 00 69).
 • Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mogą założyć konto Direct tylko w placówce, za zgodą i w obecności rodzica albo prawnego opiekuna.
Jak założyć konto w ING Banku Śląskim
 • 4.88 / 5 5
231 głosów, średnia: 4.88 (wynik: 97%)