Konto osobiste w Inteligo pod lupą
 • 4.48 / 5 5
128 głosów, średnia: 4.48 (wynik: 89%)

Tym razem pod lupę trafiło konto osobiste Inteligo, czyli internetowy bank należący do PKO BP. Rachunek nazywa się Konto prywatne i jest prowadzony na bardzo prostych zasadach.

konto inteligo opinie i moja ocena

Źródło: Inteligo

W artykule postanowiłem zawrzeć swoją opinie o ofercie Inteligo oraz recenzje i oceny klientów dostępne na forach i stronach internetowych. Prześwietlam ROR i wskazuje możliwe opłaty.

Parametry konta prywatnego Inteligo

Bank nie wymaga regularnego przelewania wynagrodzenia ani też utrzymywania na nim minimalnego salda. Dysponujesz środkami jak i kiedy chcesz, ponieważ prowadzenie rachunku i przelewy wykonywane przez Internet są darmowe.

Tabela podstawowych opłat i prowizji dla konta Inteligo
Założenie konta przez Internet 0zł
Prowadzenie konta0zł
Przelew krajowy przez Internet w PLN0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet0zł
Przelew SEPA do Unii Europejskiej w Euro8zł
Przyjęcie przelewu SEPA z zagranicy5zł
Wpłata gotówki na konto w oddziale banku PKO BP (terminal POS)0zł
Wypłata gotówki z konta w oddziale banku PKO BP (terminal POS)5zł
Wypłata gotówki w placówce Poczty Polskiej (terminal POS)5zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny)0zł
Możliwość doładowania telefonu z kontaTak

Karta do rachunku osobistego w Inteligo

Po otwarciu konta dostaniesz standardową kartę debetową na swoje imię i nazwisko. Karta umożliwia dokonywanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych, czyli np. wypłaty z bankomatów, płatności w sklepach i w Internecie.
Wydanie i przesłanie karty jest darmowe. Nie ma opłaty rocznej za kartę. Obecnie w Inteligo bezpłatnie wypłacisz gotówkę z sieci prawie 8000 bankomatów PKO BP, BZ WBK; także z Euronetu bezpłatnie aplikacją IKO.

Tabela podstawowych opłat dla karty debetowej Inteligo
Wydanie karty debetowej do rachunku głównego0zł
Przesłanie karty pocztą po założeniu konta0zł
Wypłata z bankomatów w Polsce sieci: PKO BP, BZ WBK0zł
Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju5zł
Wypłata gotówki w kasie sklepowej (CashBack)0zł
Wypłata z bankomatów za granicą3% min 10zł
Zastrzeżenie karty0zł
Miesięczna opłata za kartę*0zł albo 4zł*
Roczna opłata za kartę0zł
Sprawdzenie stanu konta w bankomatach PKO BP0zł
Zmiana nr PIN karty przez Internet0zł

karta debetowa inteligo

Fot.: Inteligo

* Opłaty miesięcznej za kartę możesz uniknąć jeżeli wydasz kartą minimum 100zł miesięcznie. Bank zlicza w ten sposób sumę wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą (płatności kartą w punktach handlowych i w Internecie) w poprzednim okresie rozliczeniowym. Zwykle wystarczą wiec zwykle zakupy w sklepie aby nie płacić za kartę. Jest to najniższy próg kwotowy zwalniający z opłaty za kartę (w mBanku jest to 200zł a w ING 300zł).

Opłaty dla konta i karty

Jak większość banków na rynku Inteligo stawia na samodzielność i transakcje realizowane online. Za darmo masz prowadzenie konta i krajowe przelewy wykonywane przez Internet. Zlecanie tych operacji konsultantowi jest już płatne. Tak samo jak nie korzystanie z karty debetowej (wtedy możesz ją zamknąć aby bank nie naliczył opłat).

 • Przelew zdefiniowany w ramach banku Inteligo wykonany samodzielnie przez Internet kosztuje 0zł, zlecony konsultantowi 4zł.
 • Przelew zdefiniowany na rachunek w innym banku (w tym do ZUS i US) podobnie, dla kanału samoobsługowego jest to 0zł, przez konsultanta 5zł.
 • Wyplata z bankomatów PKO BP, BZ WBK – 0zł, z obcych bankomatów – 5zł. Na szczęście maszyn Banku Zachodniego WBK oraz PKO Banku Polskiego jest w Polsce tak dużo, że bez problemu znajdziesz kilka w każdym mieście.
 • Jeżeli miesięcznie wydasz kartą łącznie min. 100zł, „plastik” będzie darmowy. Jeżeli nie spełnisz tego warunku opłata w danym miesiącu za kartę wyniesie 4zł.

Zakładanie konta przez Internet

podpisanie umowy o konto kurier

Fot. freeimages.com

Założenie rachunku osobistego w Inteligo odbywa się tylko przez Internet. Kurier za darmo dostarcza umowy do podpisu. Sprawdzi tylko czy masz aktualny dowód osobisty, zanim przedłoży dokumenty.

  • Wypełniasz wniosek dostępny online.
  • W czasie do 48 godzin skontaktuje się z Tobą pracownik Inteligo. Potwierdzisz dane adresowe i osobowe podane we wniosku o założenie konta.
  • Do maksymalnie 10 dni roboczych kurier dostarczy Ci przesyłkę z Pakietem startowym. Czyli min. umowę, kartę debetową i instrukcje aktywacji rachunku.
  • Aktywujesz konto i kartę zgodnie z otrzymaną instrukcją telefonicznie. W automatycznym serwisie telefonicznym nadasz jednocześnie PIN karcie debetowej.

Wniosek o konto na stronie banku Inteligo:

link do wniosku o konto osobiste

Moja opinia o Inteligo

Jeżeli szukasz konta z kartą do codziennych rozliczeń, bez rozbudowanych i skomplikowanych Cashbacków i programów premiowych, rachunek osobisty w Inteligo może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, jeżeli co miesiąc płacisz kartą (limit transakcji zwalnia z opłaty za plastik). Z tych powodów opinie Inteligo ma zwykle pozytywne wśród swoich klientów.

Inteligo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ należy do giganta polskiej bankowości, czyli banku PKO BP.  Zapewniającego największą w Polsce sieć oddziałów, w których można wpłacać gotówkę na konto Inteligo w wpłatomatach. Dobrze jest mieć awaryjnie placówkę po ręką.

Ważne informacje

Postanowiłem umieścić w punktach odpowiedzi na często pojawiające się pytania dotyczące rachunku osobistego w Inteligo.

 • Depozyty na koncie Inteligo są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).
 • Bank nie wymaga regularnych przelewów wynagrodzenia na rachunek ani też utrzymywania na nim minimalnego salda.
 • Inteligo nie wysyła dokumentów za granicę, konto można otworzyć tylko z Polski.
 • Kwota miesięcznych wydatków kartą zwalniająca z opłaty (min. 100zł) nie musi być wydana jednorazowo. Jest sumą wszystkich transakcji zaksięgowanych i rozliczonych w danym okresie. W Inteligo okres miesięczny liczony jest od daty otwarcia konta.
 • Dostarczenie umów przez kuriera z banku podczas otwierania konta jest darmowe.
 • Z konta możesz korzystać przez przeglądarkę na dowolnym urządzeniu (laptopie, smartfonie, tablecie) albo poprzez aplikację mobilną.

Link do wniosku o konto osobiste Inteligo:
-> Wniosek o Konto Inteligo na stronie banku

Konto osobiste w Inteligo pod lupą
 • 4.48 / 5 5
128 głosów, średnia: 4.48 (wynik: 89%)