ING podwyższa limit zwalniający z opłaty za kartę
 • 4.77 / 5 5
22 głosy, średnia: 4.77 (wynik: 95%)

Zapewne zdążyliście już przyzwyczaić się do noworocznych podwyżek w bankach. Nie inaczej jest i w tym roku. Citibank, Alior Bank, Credit Agricole, ING Bank Śląski, BZWBK i kilka innych banków zdecydowało się na zmiany w tabeli opłat. Banki tłumaczą podwyżki min. obniżeniem opłaty interchange od transakcji kartowych, która zmniejszy ich zyski. Dziś przyjrzę się nowej tabeli opłat i prowizji w ING Banku Śląskim, który co prawda nie zdecydował się na radykalne kroki (podnoszenie opłat), ale postanowił podwyższyć kwotę transakcji zwalniającą z opłaty za kartę.

Zmiana w tabeli opłat ING

Od 29 marca 2015 roku zacznie obowiązywać nowa tabela opłat w „banku z lwem”. Najważniejsza zmiana dotyczy posiadaczy podstawowych kart debetowych (zarówno Visa jak i MasterCard), wydawanych standardowo po otwarciu rachunku osobistego; czyli np. opisywanego przeze mnie konta we wpisie ING opinie klientów.

Suma miesięcznych transakcji bezgotówkowych zwalniających z opłaty za kartę:

 • Dla posiadaczy Visa Zbliżeniowa i Debit MasterCard Zbliżeniowa – opłata miesięczna
  ING Karta opinie

  Źródło: ING

  w wysokości 7zł nie zostanie pobrana, jeżeli dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą w okresie rozliczeniowym na łączną kwotę min. 300zł (do 29.03.2015r jest to nadal 200zł).

 • Posiadacze Konta Direct w wieku 18-26 lat zachowują dotychczasowy limit min. 200zł transakcji kartą do 28 września 2015.
 • Dla klientów posiadających konto osobiste Direct w przedziale wiekowym 13-18 lat opłata za kartę nie jest pobierana, bez dodatkowych warunków.

Okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Zaś kwota odpowiednio 200 albo 300zł jest sumą wszystkich transakcji dokonanych i zaksięgowanych w okresie rozliczeniowym. Transakcje są liczone dla dowolnej kombinacji kart, takich jak Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Zbliżak MasterCard, wydanych do jednego rachunku.

ING podwyższa limit zwalniający z opłaty za kartę
 • 4.77 / 5 5
22 głosy, średnia: 4.77 (wynik: 95%)