ING Bank Śląski konto Direct i moja opinia
 • 4.67 / 5 5
296 głosów, średnia: 4.67 (wynik: 93%)
ING Bank opinie

Źródło: ING Bank Śląski

Sztandarowym produktem, który najczęściej „zbiera” opinie klientów o ING Banku Śląskim jest konto osobiste Direct. Bank jasno informuje, że na koncie internetowym najwięcej skorzystają klienci, którzy większość operacji wykonują samodzielnie. Zgodnie z treścią reklamy „internetowi nie płacą”. W tym artykule przyjrzę się dla Was wspomnianemu rachunkowi. Postaram się wyszukać jego zalety i wady oraz możliwe opłaty. Jako klient dodam, także własną opinię o „koncie z Lwem Direct”.

Opłaty i prowizje za użytkowanie konta w ING

Bank postawił na nowoczesne rozwiązania i wygodę klientów, rozwijając sieć darmowych wpłatomatów i bankowość mobilną. Wprowadził aplikacje ułatwiającą korzystanie z konta, także na smartfonach i tabletach. Choć bez aplikacji możesz również korzystać z rachunku na wszystkich urządzeniach (poprzez przeglądarkę). Na duży plus zasługują: brak opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy, darmowe wypłaty gotówki z bankomatów oraz brak wymogu minimalnych miesięcznych wpływów na rachunek. ING nie wymaga też zaświadczenia o zarobkach do założenia konta.

Podstawowe opłaty dla konta Direct
Prowadzenie konta 0zł
Założenie rachunku przez Internet (kurier)0zł
Przelew krajowy w bankowości internetowej w PLN0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet0zł
Przelew do krajów Unii Europejskiej (SEPA) oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii w walucie Euro5zł
Przyjęcie przelewu SEPA z zagranicy0zł
Hasła SMS do potwierdzenia operacji na koncie0zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny) 0zł
Wymóg regularnych wpływów na kontoBrak wymogu
Wypłata gotówki w oddziale ING9zł
Wpłata gotówki w oddziale ING9zł
Wpłata gotówki na konto na Poczcie do 1000 PLN2,50zł
Wpłata gotówki na konto na Poczcie powyżej 1000 PLN5zł

Karta debetowa do konta Direct

Standardowo do konta otrzymasz bezpłatnie kartę debetową. Jest to karta płatnicza umożliwiająca transakcje w sklepach, wypłaty gotówki z bankomatów, wpłaty w wpłatomatach oraz płatności w Internecie. Kartą można płacić zbliżeniowo, jak również wyłączyć ten typ płatności.

Użytkowanie karty debetowej    
Wydanie standardowej karty debetowej0 zł
Przesłanie karty pocztą po założeniu konta0 zł
Wpłata gotówki na konto we Wpłatomatach ING0 zł
Zastrzeżenie karty0 zł
Miesięczna opłata za kartę *0 zł albo 7 zł *
Zamknięcie karty0 zł
Roczna opłata za kartę0 zł
Wydanie nowej karty po zastrzeżeniu poprzedniej 0 zł
Zmiana PIN w bankowości internetowej0 zł
Sprawdzenie stanu konta w bankomatach ING0 zł
Wypłaty z 1200 bankomatów ING0 zł
Wypłata gotówki w kasie podczas płacenia za zakupy (Cash Back)0 zł
Wypłaty z 2100 bankomatów Planet Cash 0 zł
Pierwsza wypłata z obcych bankomatów w miesiącu0 zł
Kolejne wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu 2,50
Prowizja za wypłaty z bankomatów za granicą6%

Wniosek o konto osobiste Direct na stronie ING:

 > Wniosek o konto Direct w ING Banku Śląskim <

Wyłączenie płatności zbliżeniowych

ING Bank Śląski umożliwił swoim klientom wyłączenie płatności zbliżeniowych. Jeżeli chcesz to zrobić, wystarczy że zalogujesz się do ING BankOnLine i wybierzesz ikonę Karty, a następnie zakładkę „Opcje” obok numeru karty i dalej „Wyłącz zbliżeniowość”. Po wybraniu tej opcji wystarczy że dokonasz standardowej transakcji kartą z użyciem kodu PIN. Może być to również sprawdzenie salda na rachunku w bankomacie ING Banku Śląskiego.

Jak uniknąć opłat

Konto będzie darmowe jeżeli spełnisz podstawowe warunki, takie jak wykonywanie transakcji samodzielnie przez Internet oraz wydasz kartą, (łącznie) min. 300 zł miesięcznie. Ten warunek nie trudno spełnić jeżeli płacisz zwykle plastikiem np. w sklepach, marketach, na stacjach.

Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia maja kartę za darmo bez dodatkowych warunków. Operacje wykonywane w oddziałach ING Banku Śląskiego warto potraktować jako płatne rozwiązanie awaryjne i korzystać z placówek tylko w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do bankowości online w laptopie, smartfonie albo tablecie.

 • Miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 0 zł – jeśli wydasz kartą przynajmniej 300 zł w miesiącu to unikniesz opłaty za kartę. Transakcje muszą zostać rozliczone do 28 dnia miesiąca – dlatego nie odkładaj wszystkich zakupów na koniec miesiąca. Wliczają się darmowe płatności kartą w Internecie 🙂
 • Wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash są bezpłatne. Dla pozostałych bankomatów w Polsce darmowa jest pierwsza wypłata w miesiącu, pozostałe to koszt 2,50 zł.
 • Przelew do innego banku wykonany w oddziale banku: 9 zł (wykonuj przelewy za darmo przez Internet).
 • Wpłata lub wypłata gotówki w kasie banku: 9 zł – wpłacając gotówkę warto skorzystać z ponad 600 darmowych wpłatomatów ING; zaś wypłacając pamiętaj że masz za darmo sieć bankomatów w całej Polsce.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – OKO

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING odsetki

fot. freeimages.com

Zakładając konto Direct otwierasz także bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), które jest darmowe w prowadzeniu i użytkowaniu. Rachunek ten jest wyżej oprocentowany i możesz wykorzystać go do gromadzenia oszczędności oraz przelewać na niego bezpłatnie środki z konta osobistego (Direct). Odsetki są naliczane za każdy dzień w którym pieniądze znajdują się na OKO (wpłacasz i wypłacasz środki bez utraty odsetek).

Jak założyć konto w ING?

Każdy po ukończeniu 18 roku życia może otworzyć konto przez Internet. Przyjazd kuriera z umowami do podpisu jest bezpłatny. Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mogą założyć rachunek tylko w placówce, w obecności opiekuna prawnego np. rodzica.

Aby założyć konto Direct w ING nie będą potrzebne Ci zaświadczenia o zarobkach ani też wyciągi z poprzedniego rachunku. Nie ważne czy pracujesz na umowę o pracę, zleceniu, otrzymujesz rentę albo emeryturę; nawet jeżeli jesteś bezrobotnym masz możliwość otwarcia konta Direct.

1. Udostępniam link prowadzący do strony z wnioskiem o konto Direct w ING Banku Śląskim.

2. Do wypełnienia wniosku wystarczy Ci dowód osobisty, nr telefonu i adres mailowy.

Kurier dostarczy bezpłatnie umowy na podany adres korespondencyjny. Podpiszesz je i oddasz drugi egzemplarz umowy kurierowi, a on za darmo dostarczy ją do banku. Warto dodać, że bank przygotowuje umowę do 2-3 dni roboczych. Po tym czasie umowa zostaje przekazana firmie kurierskiej, która powinna skontaktować się telefonicznie w terminie do 3 – 4 dni celem ustalenia dogodnego terminu dostarczenia przesyłki.

Wniosek o konto osobiste Direct na stronie Banku ING:

odnośnik do wniosku

3. Bank ING wyrobi dla Ciebie kartę i wyśle bezpłatnie pocztą. Na dostarczenie „plastiku” ING ma do 14 dni, ale zwykle karta przychodzi w terminie do kilku dni roboczych. Wraz z kartą otrzymasz instrukcję jak szybko i bezpłatnie ją aktywować.

Aktywacja rachunku

 • Zakładając rachunek za pośrednictwem kuriera, konto jest aktywne do wpłat i wypłat w momencie, gdy podpisana umowa zostanie dostarczona do banku.
Konto wspólne w ING
ING Karta Visa i opinie

Źródło: ING Bank Śląski

Dla konta Direct nie ma możliwości założenia konta wspólnego, ale można ustanowić pełnomocnika do rachunku. Pełnomocnik ma prawo dysponować kontem, tak jak właściciel i może otrzymać na życzenie drugą kartę debetową do na swoje imię i nazwisko.

Należy pamiętać że limit łącznych, miesięcznych wydatków kartą, zwalniający z opłaty dla dwóch kart (konto z pełnomocnikiem) będzie wynosił odpowiednio po min. 300 zł dla każdej karty. Logując się na konto w ING BankOnLine można zawsze sprawdzić sumę transakcji bezgotówkowych dla danej karty. Informacja dostępna jest w ikonie Karty, następnie po wybraniu Opcje / Szczegóły widoczna jest „Suma Twoich transakcji w bieżącym miesiącu”.

Moja opinia o koncie Direct w ING

Konto Direct mam od kilkunastu miesięcy i obyło się jak na razie bez problemów, więc mogę wystawić subiektywnie pozytywną opinie o ING Banku Śląskim. Kartę otrzymałem po tygodniu pocztą. Aktywacja przebiegła bez problemów, gdyż bank przesyła wszystkie potrzebne instrukcje wraz z umowami.

Fakty na temat konta z Lwem:
 • Po założeniu rachunku nie trzeba przelewać na niego środków.
 • ING Bank Śląski nie wysyła umów o konto za granicę.
 • Bank nie wymaga utrzymywania minimalnego salda na koncie.
 • Rachunek osobisty nie może służyć klientowi jako konto firmowe w ING Banku Śląskim

Wniosek elektroniczny o konto osobiste Direct w PLN:

odnośnik do formularza na stronie ing
Masz pytania, uwagi albo chcesz wyrazić swoją opinie o koncie osobistym w ING Banku Śląskim? – napisz w komentarzu.

ING Bank Śląski konto Direct i moja opinia
 • 4.67 / 5 5
296 głosów, średnia: 4.67 (wynik: 93%)