Darmowy Internet od Aero 2
 • 4.74 / 5 5
65 głosów, średnia: 4.74 (wynik: 94%)

Ceny Internetu nieustannie maleją, a dostawcy tego typu usług przez cały czas prześcigają się w promocjach i nowych dodatkach, które mają im pomóc zdobyć nowych klientów. Przykładem mogą być coraz większe ilości przesyłanych danych, z jakich mogą skorzystać klienci. Na plus zaliczyć trzeba również to, że od dłuższego czasu Internet oferowany klientom; zarówno ten stacjonarny jak i bezprzewodowy – jest naprawdę szybki (HSPA+, LTE). Więc bez trudu można przy jego pomocy pracować, grać, oglądać filmy i robić wszystkie inne rzeczy, które wymagają szybkiego dostępu do sieci.

Czego by jednak nie mówić o ofertach promocyjnych, to łączy je konieczność podpisania jakiejś umowy lub comiesięcznych opłat. Te natomiast nawet, jeżeli są niewielkie, z biegiem lat mogą zamienić się w naprawdę duże kwoty. Dziś przedstawię alternatywę dla osób, które rzadko albo w ograniczony sposób korzystają z zasobów sieci, czyli darmowy Internet od spółki Aero 2. Poniżej znajdziesz także moją recenzję i opinie o tej usłudze.

Bezpłatny Internet z Aero 2

darmowy internet od Aero 2

Źródło: aero2.pl

Duża konkurencja na rynku telekomunikacyjnym sprawiła, że statystyczny Kowalski płaci coraz niższe rachunki za Internet. Większość osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że aby korzystać z dostępu do Internetu nie trzeba obecnie ponosić żadnych kosztów. W dodatku nie chodzi tu o jakąś ofertę ograniczoną czasowo typu kilka miesięcy za zero złotych, a później konieczność opłacania normalnych rachunków, tylko o prawdziwie darmowy Internet. Jak to możliwe? Najlepiej zainteresować się tematem darmowego Internetu z Aero2, bo jest to jedyna tego typu usługa na rynku, a jej największą zaletą jest to, że naprawdę działa.

Trochę historii czyli koncesja na LTE

Spółka Aero 2 wygrała przetarg na częstotliwości służące do przesyłania danych w ramach technologii LTE (2500-2600 Mhz). Na mocy umowy z UKE (Urzędem Komunikacji Elektronicznej) ma obowiązek w zamian za częstotliwości udostępniać darmowy, Internet co najmniej do grudnia 2016 roku.

Plusy darmowego Internetu od Aero 2

 • Brak miesięcznych limitów pobranych danych.
 • Opcja wykupienia komercyjnych (szybszych) pakietów przesyłu danych od Aero 2.
 • Brak opłat miesięcznych za Internet.
 • Możliwość wyłączenia konieczności przepisywania kodu Captha dla osób z zaświadczeniem wady wzroku.
 • Zasięg sieci z nadajników Plus oraz Aero 2.

Ograniczenia w korzystaniu z sieci

Oczywiście darmowy Internet ma pewne ograniczenia, które odróżniają go od tradycyjnego dostępu do sieci, ale jednocześnie nie są to jakieś naprawdę istotne rzeczy, które mogłyby go wyeliminować do zastosowań domowych. Mam na myśli oczywiście osoby np. starsze, których duża część korzysta głównie ze statycznych stron www, poczty, itp. Jedną z dwóch najistotniejszych rzeczy, o których należy wiedzieć przed zamówieniem karty od Aero 2 jest to, że co jakiś czas trzeba przepisać specjalny kod obrazkowy, aby można było dalej korzystać z dostępu do Internetu. Drugą sprawą jest dość niska prędkość przesyłania danych, która – zwłaszcza jak na dzisiejsze standardy – nie robi wrażenia – obecnie wynosi ona do 512 kb/s.

Najistotniejsze ograniczenia w korzystaniu z sieci:

 • Użytkownikom darmowego Internetu Aero 2 przysługuje do 20% zasobów sieci Bezprzewodowego Dostępu do Internetu (BDI). Czyli w praktyce do 20% ogólnej przepustowości nadajnika.
 • Prędkość maksymalna to 512 kb/s.
 • Połączenie jest zrywane, co 60 minut i zachodzi konieczność wpisania kodu z obrazka (Captha) aby je wznowić.
 • Konieczność używania modemu pracującego w technologii 900 Mhz (WCDMA900).
 • Zamówić kartę może tylko osoba pełnoletnia, która ukończyła 18 lat.

Jak zamówić usługę darmowego dostępu do sieci?

Jak przekonać rodziców do konta bankowego

fot: freeimages.com

Klient musi tylko wypełnić specjalny wniosek, zamówić kartę umożliwiającą odbieranie sygnału Internetu i zaopatrzyć się w odpowiedni modem. Następnie wystarczy podłączyć to do laptopa lub komputera stacjonarnego i już można z powodzeniem korzystać z normalnego Internetu, z tą jedną różnicą, że nie zapłaci się ani złotówki za wykorzystane dane. Początkowo może to brzmieć niedorzecznie, ale wystarczy poczytać liczne opinie na ten temat, aby się przekonać, że oferta jest jak najbardziej realna.

Procedura zamawiania karty z Aero 2

Szczegółowy opis zamawiania karty od Aero 2 znajdziesz na stronie aero2.pl. Postaram się jednak wytłumaczyć wstępnie jak przebiega ta procedura.

 • Przygotuj kserokopię dowodu osobistego (obydwu stron).
 • Wejdź na adres aero2.pl i kliknij na zakładkę: Bezpłatny Internet > Zamów kartę > Zamów online (po lewej stronie).
 • Wypełnij wszystkie dane oznaczone gwiazdką w formularzu online. Kartę możesz otrzymać pocztą na wskazany adres (koszt 7zł). Potwierdzenie wysłania wniosku i dalsze instrukcje otrzymasz także na adres e-mail.
 • Kwotę za przesyłkę wpłać na podany nr konta (numer jest inny niż dla kwoty depozytu).
 • Wpłać 20 zł kwoty depozytu na konto Aero 2 np. przelewem podając w jego tytule imię i nazwisko oraz numer PESEL. Depozyt za kartę jest konieczny i można go odzyskać, jeżeli darmowy Internet od Aero 2 przestanie nam odpowiadać, albo spółka zmieni regulamin.
 • Wydrukuj potwierdzenie wpłaty depozytu na konto Aero 2 (20zł) oraz wpłaty za przesyłkę karty SIM (7zł).
 • Wydrukuj otrzymany formularz. Podpisz go i wyślij listem poleconym, wraz z kserokopią dowodu osobistego i wydrukowanym potwierdzeniem wpłat (za depozyt i przesyłkę karty).

Czas oczekiwania na kartę SIM od Aero 2 wynosi ok. 2 tygodni do 1 miesiąca.
Szczegółową instrukcję znajdziesz także na stronie aero2.pl/Bezplatny-Internet/Zamow-karte/Jak-uzyskac-karte

Moja opinia o Aero 2

Osobiście przez pewien czas korzystałem aktywnie z zasobów sieci oferowanych przez spółkę Aero 2 w ramach bezpłatnego Internetu. Obecnie modem z tą kartą SIM wykorzystuję sporadycznie oraz w ramach awaryjnego dostępu do sieci. W mojej opinii niska prędkość pobieranych danych (do 512 kb/s) zaspokoi potrzeby tylko najmniej wymagających użytkowników. Aero 2 daje jednak możliwość skorzystania z Internetu także osobom, które były wcześniej wykluczone z zasobów globalnej pajęczyny. Również mniej zamożnym i mieszkających na terenach słabo zurbanizowanych. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, iż wykorzystywane przez Aero 2 pasmo 900 Mhz ma o wiele większy zasięg w terenie od częstotliwości LTE. Pozwalając odbierać sygnał za pomocą anteny zewnętrznej z odległości nawet kilkunastu kilometrów.

PS Jeżeli korzystasz z bezpłatnego Internetu, możesz zostawić własną opinie o Aero 2 w komentarzu pod wpisem. Masz pytania albo uwagi? – napisz o nich.

Darmowy Internet od Aero 2
 • 4.74 / 5 5
65 głosów, średnia: 4.74 (wynik: 94%)