Blogi finansowe które czytam
  • 4.26 / 5 5
118 głosów, średnia: 4.26 (wynik: 85%)

Postanowiłem podzielić się z Wami zestawieniem blogów finansowych, które czytam. Nie mam zamiaru rankingować przedstawionych witryn, wskazywać lepszych lub gorszych. Na każdym z przedstawionych blogów znajduje przydatne informacje. Podam tylko listę, na której umieszczę polskie blogi finansowe, czyli odnoszące się do „naszych realiów ekonomicznych”. Pogrupowane i dobrane według moich subiektywnych kryteriów. Część blogów subskrybuje, na inne wchodzę mniej lub bardziej regularnie.

Blog finansowy jako źródło wiedzy

Blog finansowyWierzę że pisany profesjonalnie blog finansowy, może być źródłem wiedzy i aktualnych informacji. Tematyka przedstawiana przez blogerów jest bardzo szeroka. Autorzy piszą o oszczędzaniu, inwestowaniu, promocjach, rynkach akcji, relacjach z instytucjami finansowymi i wielu innych dziedzinach. Wielu blogerów podziwiam za systematyczność i ilość włożonej pracy w kolejne wpisy.
W wolnych chwilach postaram się aktualizować to zestawienie. Dodawać nowe i znalezione blogi, które czytam oraz usuwać „martwe”, których autorzy przestali pisać.

Polska blogosfera finansowa

Nie faworyzuję żadnego rodzaju skryptu ani też platformy na której stoi blog. Więc w zestawieniu mogą się znaleźć blogi finansowe oparte np. na Blogerze (blogspot.com), WordPress-ie (wordpress.com), Blox.pl, oraz samodzielne strony na WordPress, Joomli, Drupalu; lub innych CMS-ach. Jest to moja subiektywna lista, więc nie będę się prześcigał w ilości dodanych stron. Skupię się na ograniczonej liczbie, którą jestem w stanie czytać w wolnych chwilach. Blogach odnoszących się głównie do polskiej rzeczywistości, z materiałami przydatnymi dla przeciętnego Kowalskiego.

Finanse na plus

Finanse na plus

Oczywiście polecam Wam także swój blog Finanse na plus, dziękuje za polubienia i rosnącą liczbę odwiedzin, świadczącą o zainteresowaniu czytelników.

Ogólnie o finansach, w tym inwestowaniu i oszczędzaniu

  • APP Funds – Blog Zbyszka Papińskiego czytam nie regularnie, ale od dość dawna. Dużo merytorycznych wpisów z zakresu inwestowania i oszczędzania.
  • Subiektywnie o finansach – Maciej Samcik, dziennikarz Gazety Wyborczej, skupia się zwykle na relacjach instytucji finansowych z klientami, nagłaśnia i piętnuje błędy finansistów.
  • Jak oszczędzać pieniądze – Dość znany obecnie blog Michała Szafrańskiego. Autor ostatnio pisze coraz mniej o oszczędzaniu i więcej o zarabianiu na blogu, ale robi to dość merytorycznie. Przekazując przy tym dużo praktycznej wiedzy.
  • Metafinanse – Krzysiek skupia się na budżecie domowym, oszczędzaniu i analizie produktów finansowych.

Blogi poświęcone inwestowaniu, głównie w akcje

  • 10 procent rocznie – Filip Rudnicki „Filon” odsłania tajniki giełdy akcji. Promuje min. analizę fundamentalną rynku oraz opartą na danych makroekonomicznych.
  • Fundusze droga do bogactwa – Adam ma dobrze opanowaną min. analizę techniczną. Z dość wysoką skutecznością inwestuje i przewiduje trendy na rynku.
  • Michał Stopka: Inwestor Profesjonalny – Michał skupia się na analizie fundamentalnej i gospodarce.
Agregatory blogów finansowych

Czytniki nowych treści na blogach finansowych do których zaglądam.

Jeżeli w zestawieniu zabrakło Twojego bloga o finansach, ekonomi, gospodarce, itp. – daj mi znać w komentarzu. Nie gwarantuję że dołączy od razu do zestawienia, ale już sama obecność pod tym wpisem będzie przypominać o nim mnie i moim czytelnikom.
Pozdrawiam, Marcin.

Blogi finansowe które czytam
  • 4.26 / 5 5
118 głosów, średnia: 4.26 (wynik: 85%)