Bankomaty Euronetu dostępne dla korzystających z IKO
  • 4.68 / 5 5
57 głosów, średnia: 4.68 (wynik: 93%)

Jeżeli jesteś klientem PKO BP albo Inteligo to zapewne korzystasz albo słyszałeś o systemie płatności mobilnych IKO udostępnionych przez bank. Wspomniana aplikacja zainstalowana na smartfonie pozwala nie tylko realizować płatności w sklepach i w Internecie. Umożliwia również wypłatę gotówki z sieci współpracujących bankomatów. Sama aplikacja od czasu uruchomienia w marcu 2013 roku do dnia dzisiejszego została aktywowana przez ponad 110 tys. użytkowników telefonów.

IKO w sieci bankomatów Euronet

aplikacja-iko

Źródło: Inteligo

Do niedawna aplikacja IKO pozwalała na wypłatę gotówki tylko w sieci bankomatów PKO Banku Polskiego. Jest to co prawda aż 3 tys. urządzeń, lecz fakt ten pozostawał jedną z zapór w dalszym rozwoju płatności mobilnych w największym banku w Polsce. W lutym 2014 roku do sieci akceptującej tę formę wypłat gotówki oficjalnie zostało dołączonych ok. 3200 bankomatów Euronetu. Łącznie klienci mają więc już bezpłatny dostęp do ponad 6 tys. urządzeń. Dzięki tak dużemu powiększeniu zasięgu usługi już w co trzecim bankomacie w Polsce można wypłacać gotówkę telefonem z IKO.

Kto może skorzystać z usługi

Wypłacać gotówkę telefonem z zainstalowaną aplikacją mogą klienci, którzy połączyli IKO z kontem w PKO BP albo Inteligo oraz posiadacze „portmonetki IKO”. Dołączone do systemu bankomaty Euronetu zapewniły możliwość dokonywania wypłat gotówkowych w często odwiedzanych miejscach jak główne ulice miast, centra handlowe oraz sklepy i restauracje.

Bezpłatne wypłaty portmonetką w ramach promocji

Pamiętajmy iż dla osób, które nie są klientami Inteligo i korzystają z aplikacji „Portmonetka IKO” obowiązuje ograniczona czasowo promocja. Nie ma opłat za wypłaty z bankomatów portmonetką IKO od 28 lutego do 1 czerwca 2014 roku. Polecam też zapoznać się z moim ostatnim wpisem na blogu o NEST Bank opinie i opłaty dla Nest Konta zostały w nim dość dobrze zrecenzowane.

Bankomaty Euronetu dostępne dla korzystających z IKO
  • 4.68 / 5 5
57 głosów, średnia: 4.68 (wynik: 93%)