Bank Smart spadek oprocentowania słodzony darmowymi bankomatami
  • 4.97 / 5 5
89 głosów, średnia: 4.97 (wynik: 99%)

Bank Smart (obecnie NEST Bank) rozesłał mailing do swoich klientów. Informacja dotyczyła zmian w tabeli opłat i prowizji. Najważniejszą z nich jest spadek oprocentowania ma koncie oszczędnościowym Smart Procent. Wprowadzone zmiany uderzają przede wszystkim w nowych klientów banku (niższe oprocentowanie). Zaś dotychczasowi zachowają przywileje, czyli wyższe oprocentowanie konta jeszcze przez 3 miesiące.

Konto oszczędnościowe było wabikiem na nowych klientów

Odsetki bankowe

Fot. freeimages.com

Dotychczas 4% na rachunku oszczędnościowym było wyróżniającą się na tle konkurencji ofertą na rynku. Jednak po serii obniżek stóp procentowych, także pozostałe banki zdecydowały się na obniżenie odsetek dla klientów. Bank NEST opłaty utrzymał przy tym na praktycznie zerowym poziomie. Bank Smart jako jeden z ostatnich utrzymywał jeszcze solidne 4%. Rachunek oszczędnościowy był wabikiem na nowych klientów, którzy nie znajdowali u konkurencji połączenia wysokiego oprocentowania konta z brakiem limitu górnej kwoty. Nieco później bank wprowadził ograniczenie 4% do 50 000zł.

Ile wynosi obecnie oprocentowane na Smart Procent?

Obecnie oprocentowanie konta oszczędnościowego zależy od terminu zawarcia umowy z bankiem.

Klienci, którzy zawarli umowę:

  • Przed 8 czerwca 2014 mają do 12.02.2015r wszystkie środki na rachunku oszczędnościowym oprocentowane na 4%.
  • Pomiędzy 8 czerwca a 12 grudnia 2014 mają do 12.02.2015r środki do 50 tys. zł oprocentowane na 4% a powyżej tej kwoty stawką 3%.
  • Od 12 grudnia 2014 – środki do kwoty 50 000zł oprocentowane są na 3,50%, zaś powyżej stawką 2,50%.
  • Od 12 lutego 2015 – stawką ustalaną na podstawie wskaźnika WIBOR 3M.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że od 12.02.2015r także „starych klientów” banku zacznie obowiązywać nowa stawka określana na podstawie 3-miesięcznego WIBOR-u (na rachunkach oszczędnościowych). Nowe oprocentowanie ma być liczone przez bank i podawane raz w miesiącu.

Jak naliczane będzie oprocentowanie?

Bank Smart informuje, że będzie wykorzystywał własny model do określania wysokości odsetek na podstawie WIBOR-u. Wartość wskaźnika z 15 dnia danego miesiąca będzie zaokrąglana do jednego miejsca po przecinku.

  • Dla kwot do 50 tys. zł będzie to WIBOR 3M + 0,5%.
  • Dla nadwyżki ponad 50 tys. zł stawka wyniesie równowartość WIBOR 3M po zaokrąglaniu do jednego miejsca po przecinku.
Na osłodę darmowe bankomaty na dłużej

karty-debetowe-konto-bankDotychczasowa promocja polegająca na „bezprowizyjnych wypłatach ze wszystkich bankomatów w Polsce i na Świecie”, miała zakończyć się wraz z końcem tego roku. Bank Smart zdecydował się jednak zrezygnować z wprowadzenia opłat. Jak czytamy aktualnie bezterminowo wypłacimy gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą bez prowizji.

Bank Smart spadek oprocentowania słodzony darmowymi bankomatami
  • 4.97 / 5 5
89 głosów, średnia: 4.97 (wynik: 99%)