Bank Smart przedłuża promocję dla konta oszczędnościowego
  • 4.96 / 5 5
79 głosów, średnia: 4.96 (wynik: 99%)
bank-smart-konto-opinie

Fot: banksmart.pl

Należący do FM Banku i opisywany już na blogu Bank Smart zdecydował się przedłużyć promocję. Wcześniej zapowiadał, że od 12 lutego 2015 roku obniży oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Miało ono spaść z dotychczasowych 3,5 – 4% (zależnie od terminu podpisania umowy) do ok. 2,5%. Był by to efekt powiązania stawki z wysokością wskaźnika WIBOR 3M, która dla salda powyżej 50 tys. zł miała być jeszcze powiększona o 0,5%.

Oprocentowanie nie spadnie tak mocno

Na forach po upublicznieniu planowanej decyzji banku zawrzało. Część klientów, która korzystała z Banku Smart głównie z powodu konta oszczędnościowego zapowiedziała pożegnanie się z bankiem. Zdecydowano się, więc jak na razie na odroczenie obniżki w czasie. Według nowych zasad zyskają nowi klienci, zaś dotychczasowi otrzymają nieco mniej.

Nowi klienci

„Jeśli dopiero teraz rozpoczynasz współpracę z Bankiem SMART przygotowaliśmy dla Ciebie konto, na którym będziesz mógł trzymać swoje pieniądze, zarabiać i mieć w każdej chwili do nich dostęp. Dajemy Ci bardzo wysokie oprocentowanie już na starcie. Od pierwszego dnia oszczędzania pieniądze będą oprocentowane na 3,5% do 50 tys. złotych, a dla każdej złotówki powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosić będzie 2,5%.”

Czyli nowi zachowują jak na razie przywileje.

Dotychczasowi posiadacze konta oszczędnościowego

„Jeśli natomiast otworzyłeś SMART Procent przed 12.02.2015, dla Ciebie również przygotowaliśmy stawkę specjalną. Oszczędzaj na 3 % do 50 tys. złotych, a każda złotówka powyżej tej kwoty procentuje na 2,5%.”

Jak widzimy stracili jak na razie tylko starzy klienci banku, obniżono dla nich oprocentowanie z 3,5 do 3% do kwoty 50 tys. zł.

Promocja do 17 marca i nowe produkty

Bank Smart deklaruje utrzymanie obecnych stawek, do co najmniej 17.03.2015. Zarówno dla klientów indywidualnych jak i posiadaczy kont firmowych – Smart Biznes Procent. Później zapewne mogą zostać obniżone.

W ofercie banku pojawiły się także nowe produkty, takie jak konto walutowe Smart Konto EU, z którym można korzystać z rachunku oszczędnościowego Smart Procent EU (obydwa są prowadzone w euro). Podobnie jak w przypadku konta osobistego, także rachunki walutowe prowadzone są bez opłat dla klientów indywidualnych. Darmowe są także przelewy europejskie w systemie SEPA oraz przelewy krajowe.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych prowadzonych w euro (Smart Procent EU i Smart Biznes Procent) wynosi:

  • do końca kwietnia 2015 – 1% do kwoty 10 tys. euro i 0,5% dla nadwyżki.
  • od maja 2015 – 0,5% dla salda do 10 tys. euro i 0,3% dla nadwyżki.
Bank Smart przedłuża promocję dla konta oszczędnościowego
  • 4.96 / 5 5
79 głosów, średnia: 4.96 (wynik: 99%)