Pojawia się coraz więcej komentarzy i pytań odnośnie konta wspólnego w opisywanym już na blogu NEST Banku, czyli dawnym Banku SMART. Cieszę się, że artykuł o tym rachunku bankowym wzbudza tak duże zainteresowanie wśród moich nowych czytelników. Zdecydowałem się poszerzyć temat o kolejny wpis na stronie dotyczący zakładania konta wspólnego. Odpowiedzieć w krótkiej i przyjaznej formie (pytanie – odpowiedź) na najczęściej pojawiające się wątpliwości potencjalnych klientów. bank-smart-konto-opinie

Udało mi się wyłowić z Waszych komentarzy najczęściej pojawiające się pytania:

Czy w Banku SMART można założyć konto wspólne? Ile kosztuje prowadzenie takiego rachunku dla dwojga? Czy dla konta wspólnego dostanę dwie karty debetowe? Jeżeli tak, to ile zapłacę za wydanie i użytkowanie drugiej karty? Czy założyć wspólne Nest Konto mogą tylko małżonkowie?. Korzystając z własnej wiedzy i pomocy infolinii Banku SMART postaram się rozwiać część wątpliwości i udzielić merytorycznych odpowiedzi. Jeżeli macie uwagi do wpisu proszę o publikowanie ich w komentarzach.

Czy w Banku SMART (NEST) można założyć konto wspólne?

Jest oczywiście taka możliwość, takie konto działa w praktyce na zasadzie pełnomocnictwa.

Jak otworzyć konto wspólne?

Najpierw wystarczy otworzyć podstawowe konto osobiste np. SMART Konto. Po aktywacji rachunku trzeba w systemie transakcyjnym wypełnić odpowiedni wniosek elektroniczny. Pełnomocnik może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą. Jeżeli masz kilka konta (z PLN, euro) możesz wybrać do którego rachunku dodajesz pełnomocnika.

Wybierasz odpowiednio:

  1. Wnioski i umowy
  2. Wypełnij wniosek
  3. Rachunki
  4. Dodaj pełnomocnika do rachunków indywidualnych + zaznaczasz wybrany rachunek
  5. Dane osobowe pełnomocnika

Ile kosztuje prowadzenie rachunku wspólnego?

Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie konta osobistego. Także po ustanowieniu pełnomocnika do konta nie opłat za prowadzenie rachunku.

Czy dla konta wspólnego dostanę dwie karty debetowe?

Tak pełnomocnik może otrzymać drugą kartę debetową do konta. Za wydanie drugiej karty dla pełnomocnika bank pobiera opłatę jednorazową 25zł.

Jaka jest opłata za użytkowanie karty?

Pierwsza karta wydana i użytkowana w ramach rachunku osobistego jest darmowa. Użytkowanie drugiej karty przez pełnomocnika to koszt 25zł rocznie.

Czy konto wspólne mogą założyć tylko małżonkowie?

Nie, pełnomocnikiem do osobistego SMART konta może zostać dowolna osoba, nie musi być to współmałżonek/-nka posiadacza rachunku.

Czy na konto wspólne muszę przelewać regularnie wynagrodzenie?

Nie musisz, tak jak w przypadku rachunku osobistego nie ma opłat za brak zasileń konta wynagrodzeniem. Nie trzeba też dokonywać regularnych transakcji kartą. Mamy też do dyspozycji darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na Świecie, dla dwóch kart debetowych.

>>Wniosek o Konto w NEST (SMART) Banku<<

.

Bank NEST (Smart) konto wspólne
58 głosów, średnia: 4.91 (wynik: 98%)