Bank Smart daje 4% na koncie oszczędnościowym
  • 4.97 / 5 5
34 głosy, średnia: 4.97 (wynik: 99%)

Dziś zwróciłem ponownie uwagę na ciekawą ofertę Banku Smart. Na koncie oszczędnościowym Smart Procent bank proponuje 4% zysku w skali roku, z miesięczną kapitalizacją odsetek. Do niedawna część konkurencji na dawała więcej na rachunkach oszczędnościowych. Lecz po ostatniej serii cięć stóp procentowych przez RPP, większość banków obniżyła oprocentowanie i oferta 4% odsetek mobilnego Smart Banku stała się znów dość atrakcyjna. Zwłaszcza, że konkurencja ustaliła niższe limity kwot maksymalnych (mBank eKonto Mobilne 4% do 3 tys. zł, Orange Finanse 4% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł i tylko przez pierwsze 3 miesiące). Cztery procent odsetek uzyskamy w Banku Smart do 50 tys. zł, dla nadwyżki ponad tę kwotę bank nalicza obecnie 3%.

Zakładanie konta oszczędnościowego w Smart Banku

Bank Smart konto oszczędnościowe

Źródło: Bank Smart

Aby założyć rachunek oszczędnościowy Smart Procent konieczne jest otwarcie bezpłatnego (opis pod linkiem) konta osobistego w Banku Smart czyli Smart Konta, albo konta firmowego. Obydwa konta można otworzyć jednocześnie w pakiecie albo oszczędnościowe do posiadanego już Smart Konta (osobistego).

Aktualizacja, obecnie zmieniono nazwę na Nest Bank opłaty i warunki prowadzenia rachunku nie zmieniły się. Rachunek osobisty zakłada się bardzo prosto, potwierdzając umowę za pomocą przelewu 1 grosza z innego własnego konta (całkowicie online); albo podpisując umowy dostarczone za darmo przez kuriera. Prowadzenie zarówno rachunku osobistego jak i oszczędnościowego jest bezpłatne. Także za wydanie i użytkowanie karty bank nie pobiera opłat.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy Smart Procent do konta?

Jeżeli nie założyłeś/aś konta oszczędnościowego za pierwszym razem „w pakiecie” z osobistym i posiadasz już to drugie możesz to zrobić także potem bezpłatnie. Wystarczy, że zadzwonisz do Centrum Obsługi Klienta pod numer telefonu: 801-800-188 lub 22 438-41-41.

Ile zarobię?

Oprocentowanie 4% dla 50 000 zł w skali roku daje 2000 zł odsetek od tej kwoty. Kapitalizacja miesięczna sprawia, że odsetki są doliczane do Twojego konta oszczędnościowego, co miesiąc. Po odjęciu podatku od lokat bankowych (19%) otrzymasz po 12 miesiącach ok. 1620zł (ok. 135 zł miesięcznie). Środki powyżej 50 tys. złotych na rachunku Smart Procent są oprocentowane na 3%. Odsetki są naliczane odpowiednio od znajdującej się na koncie kwoty zależnie od jej wysokości. Powyższe założenie zakłada brak zmian oprocentowania, którego nie da się przewidzieć.

Czy Bank Smart nie obniży oprocentowania?

Bank ma obowiązek informowania, z co najmniej dwu miesięcznym wyprzedzeniem o zmianie oprocentowania, przed wprowadzeniem go w życie. Czyli gwarancję 4% zachowujemy, co najmniej do lutego 2015.

Bezpieczeństwo środków w banku mobilnym

fot. freeimages.com

fot. freeimages.com

Twoje pieniądze są bezpieczne, Bank Smart (nazwa handlowa FM Bank PBP S.A) jest objęty gwarancją BFG czyli Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ustawa z 2007 roku gwarantuje wypłatę 100% zgromadzonych w banku środków do równowartości 100 tys. Euro. Niezależenie od liczby rachunków, jakie posiadasz w banku.

Czy konto wymaga urządzeń mobilnych?

Choć Bank Smart twierdzi, że jest pieszym „bankiem mobilnym”, to oczywiście tak jak u konkurencji z rachunków można korzystać na dowolnym urządzeniu. Niezależnie od tego czy będzie to telefon, tablet czy laptop z konta możesz korzystać zarówno poprzez przeglądarkę internetową jak i aplikacje mobilną np. w smartfonie.

Uwagi i opłaty
  • Możesz otworzyć tylko jedno konto oszczędnościowe do konta osobistego.
  • Jeden przelew z konta oszczędnościowego (Smart Procent) na konto osobiste (Smart Konto) w miesiącu jest darmowy. Kolejne to koszt po 5zł za każdy, więc wypłatę oszczędności planuj wcześniej.
  • Bank nie wymaga regularnego zasilania żadnego z przedstawionych kont środkami.
  • Do rachunku oszczędnościowego nie jest wydawana karta tak jak dla Smart Konta, gdyż służy on do oszczędzania.
  • Prowadzenie konta osobistego i oszczędnościowego jest bezpłatne.
Bank Smart daje 4% na koncie oszczędnościowym
  • 4.97 / 5 5
34 głosy, średnia: 4.97 (wynik: 99%)