Bank NEST konto wspólne bez opłat
  • 4.89 / 5 5
66 głosów, średnia: 4.89 (wynik: 97%)

Pojawia się coraz więcej komentarzy i pytań odnośnie konta wspólnego w opisywanym już na blogu NEST Banku, czyli dawnym Banku SMART. Cieszę się, że artykuł o tym rachunku bankowym wzbudza tak duże zainteresowanie wśród moich nowych czytelników.

nest bank konto wspólne opinie

Fot.: Nest Bank

Zdecydowałem się poszerzyć temat o kolejny wpis na stronie dotyczący zakładania konta wspólnego. Odpowiedzieć w krótkiej i przyjaznej formie (pytanie – odpowiedź) na najczęściej pojawiające się wątpliwości potencjalnych klientów.

Udało mi się wyłowić z Waszych komentarzy najczęściej pojawiające się pytania:

Czy w NEST Banku (dawnym SMART) można założyć konto wspólne? Ile kosztuje prowadzenie takiego rachunku dla dwojga? Czy dla konta wspólnego dostanę dwie karty debetowe? Jeżeli tak, to ile zapłacę za wydanie i użytkowanie drugiej karty? Czy założyć wspólne Nest Konto mogą tylko małżonkowie?. Korzystając z własnej wiedzy i pomocy infolinii Banku Nest postaram się rozwiać część wątpliwości i udzielić merytorycznych odpowiedzi. Jeżeli macie uwagi do wpisu proszę o publikowanie ich w komentarzach.

Czy w Banku SMART (NEST) można założyć konto wspólne?

Jest oczywiście taka możliwość, takie konto działa w praktyce na zasadzie pełnomocnictwa.

Jak otworzyć konto wspólne?

bank smart nest rachunek wspólny

Logo dawnego Banku SMART

Najpierw wystarczy otworzyć podstawowe konto osobiste np. Nest Konto (polecam kurierem albo elektronicznie). Po aktywacji rachunku trzeba udać się do najbliższego oddziału i wydać dyspozycję zmiany konta na wspólne. Pełnomocnik może dostać osobny login, hasło i kartę płatniczą. Jeżeli masz kilka konta (z PLN, euro) możesz wybrać do którego rachunku dodajesz pełnomocnika.

Ile kosztuje prowadzenie rachunku wspólnego?

Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie konta osobistego. Także po ustanowieniu pełnomocnika do konta nie opłat za prowadzenie rachunku wspólnego.

Czy dla konta wspólnego dostanę dwie karty debetowe?

Tak pełnomocnik może otrzymać drugą kartę debetową do konta. Za wydanie drugiej karty dla pełnomocnika bank pobiera opłatę jednorazową 25zł.

Jaka jest opłata za użytkowanie karty?

opłaty dla karty do nest konta

Źródło: Nest Bank – karta

Pierwsza karta wydana i użytkowana w ramach rachunku osobistego jest darmowa. Użytkowanie drugiej karty przez pełnomocnika to koszt tylko 25zł rocznie.

Czy konto wspólne mogą założyć tylko małżonkowie?

Nie, pełnomocnikiem do osobistego Nest konta może zostać dowolna osoba, nie musi być to współmałżonek/-nka posiadacza rachunku.

Czy na konto wspólne muszę przelewać regularnie wynagrodzenie?

Nie musisz, tak jak w przypadku rachunku osobistego nie ma opłat za brak zasileń konta wynagrodzeniem. Nie trzeba też dokonywać regularnych transakcji kartą. Mamy też do dyspozycji darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce dla dwóch kart debetowych.

>>Wniosek o Konto w NEST (SMART) Banku<<

UWAGA szczegółowy opis darmowego konta w NEST Banku znajdziesz >> tutaj <<

Bank NEST konto wspólne bez opłat
  • 4.89 / 5 5
66 głosów, średnia: 4.89 (wynik: 97%)