5% na Lokacie Start w Meritum Banku
 • 4.98 / 5 5
47 głosów, średnia: 4.98 (wynik: 99%)

Niedawno opisywałem promocję Citibanku z tabletem, tymczasem widzę już kolejną ciekawą ofertę. Podczas gdy większość banków sukcesywnie obniża oprocentowanie produktów oszczędnościowych, na promocyjnej dwumiesięcznej Lokacie na Start w Meritum Banku możesz zyskać 5% w skali roku. Jest to oferta oszczędnościowa tylko dla nowych klientów Meritum. W chwili pisania tego wpisu to najwyżej oprocentowana lokata bankowa w Polsce. Sam dzisiejszy wpis jest wynikiem, próśb czytelników w komentarzach o zwiększenie udziału tematyki oszczędzania na blogu.

Szczegóły Lokaty na Start:

 • Oprocentowanie 5% w skali roku.
 • Okres lokaty – 2 miesiące.
 • Minimalna kwota lokaty – 1000zł.
 • Maksymalna kwota lokaty – 10000zł.
 • Zakładana jest przez Internet w terminie do 30dni od złożenia wniosku o Proste Konto Osobiste.

Jak skorzystać z Lokaty Start na 5% ?

W przypadku 2 miesięcznej lokaty Start wystarczy założyć konto osobiste w Meritum Banku. Konto i karta oraz prowadzenie rachunku są darmowe. W ciągu miesiąca od wysłania internetowego wniosku o konto masz możliwość otwarcia lokaty. Bank jasno określa, że nie ma możliwości założenia tej lokaty bez otwierania darmowego konta. Meritum informuje że Lokata Start jest skierowana do nowych klientów banku.

2 Proste konto osobiste w Meritum Banku prowadzone jest bez opłat. Także karta debetowa wydawana i użytkowana jest za darmo bez dodatkowych warunków, więc zasługuje na pozytywną opinie. Na rachunek nie musisz przelewać regularnie wynagrodzenia. Bezpłatne są wszystkie bankomaty w Polsce i przelewy krajowe w PLN.
Wypełniasz wniosek internetowy i potwierdzasz umowę online (nawet w 15 minut) przelewem z Twojego konta w innym banku, albo poprzez wizytę kuriera (do 3 – 4 dni). W przypadku potwierdzenia umowy przelewem otrzymasz jej egzemplarz na e-mail. Po otwarciu Lokaty Start bank prześle potwierdzenie otwarcia lokaty na podany we wniosku adres e-mail.

3 Po założeniu i aktywacji konta osobistego przelewasz na nie środki, które następnie przenosisz na dwumiesięczną lokatę.
Jeżeli otworzyłeś tylko konto Lokatę Start możesz uruchomić online. Po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego Meritum przechodzisz do zakładki „Lokaty” i wybierasz „Lokata Start”.

4 Po zakończeniu okresu trwania Lokaty Start (2 mies.), środki wraz z odsetkami zostaną automatycznie zwrócone na Twoje Proste Konto Osobiste w Meritum Banku.

lokata 5 procent start w weritum bank

Źródło: Meritum Bank

Alior Bank przejął Meritum Bank, co dalej?

Jak na razie szczegóły fuzji nie są jeszcze znane. W przyszłości Alior być może wprowadzi opłaty dla dotychczasowych klientów Meritum. Jednak musi ogłosić tę decyzję z odpowiednim wyprzedzeniem (2-3 miesiące), tak aby część klientów miała możliwość rezygnacji z usług banku. Moim zdaniem warto założyć konto i dwumiesięczną lokatę. Przez najbliższe dwa miesiące nie zobaczymy raczej nowych opłat. Zaś w przypadku ich wprowadzenia mamy odpowiednio długi czas aby zamknąć rachunek po zgarnięciu odsetek z lokaty.

Ważne informacje o lokacie w Meritum Banku

 • Twoje pieniądze są bezpieczne. Lokaty w Meritum Banku mają gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. Euro.
 • Wpłata środków na dwumiesięczną lokatę jest darmowa i może odbyć się tylko z Twojego konta osobistego w Meritum Banku.
 • W momencie otwierania Lokaty Start (w przypadku gdy najpierw otworzyłeś konto) środki muszą znajdować się już na Twoim Prostym Koncie Osobistym w Meritum Banku.
 • Masz możliwość samodzielnego zerwania lokaty i wypłaty środków, co wiąże się z utratą odsetek. Jeżeli lokatę założyłeś elektronicznie, możesz ją zerwać także przez Internet po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego.
 • Nie ma możliwości dokonywania „dopłat” do lokaty ani też zmiany okresu na jaki jest zawarta lokata bez jej zerwania. Nie jest to konto oszczędnościowe.
 • Masz 30 dni od otwarcia konta, aby zasilić je środkami i założyć lokatę na 2 miesiące, zanim ta oferta zniknie z Twojego panelu.
 • Po zakończeniu terminu Lokaty Start (2 miesiącach) możesz zgarnąć odsetki oraz zamknąć konto i lokatę.
5% na Lokacie Start w Meritum Banku
 • 4.98 / 5 5
47 głosów, średnia: 4.98 (wynik: 99%)