100 zł za założenie konta w ING Banku Śląskim
 • 4.97 / 5 5
60 głosów, średnia: 4.97 (wynik: 99%)

Powróciła promocja, w której ING Bank Śląski płaci 100zł za otwarcie konta i płatności kartąpromcja 100zł za otwrcie konta w ing. Promocja wystartowała 16 marca 2015 i potrwa do 18 maja. Uzyskać premię mogą tylko nowi klienci ING, którzy od początku 2014 roku do 16.03.2015 nie posiadali w banku konta (Direct, Klasyczne, Komfort, VIP, Student). Aby skorzystać z oferty trzeba wypełnić wniosek, internetowy zakładając konto np. rachunek osobisty Direct. Jeżeli właśnie szukasz konta osobistego i wydajesz kartą, co miesiąc min. 300zł (zwalniające z opłaty za kartę) to może być właściwy moment na założenie konta w „Banku z Lwem”.

Kto może skorzystać z promocji „100zł za otwarcie konta w ING”?

Jeżeli chcesz wziąć udział w promocji i otrzymać 100zł premii, musisz pamiętać o spełnieniu podstawowych warunków:

 • Od 1 stycznia 2014 roku do dnia rozpoczęcia promocji (16 marca 2015) roku nie posiadałeś konta osobistego albo firmowego w banku ING. Nie możesz być także współposiadaczem rachunku. Załapiesz się na także na promocję, jeżeli masz tylko kredyt albo lokatę bez konta.
 • Od 16 marca do 18 maja 2015 masz czas, aby wypełnić elektroniczny wniosek o konto i najpóźniej do 15.06.2015 zawrzeć standardową umowę z bankiem (o prowadzenie konta, korzystanie z systemu bankowości elektronicznej ING BankOnLine i kartę do rachunku). Potwierdzając otwarcie konta przelewem albo podpisując umowy dostarczone przez kuriera. Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank. Zaś kartę aktywujesz zgodnie z dostarczoną instrukcją.
 • Do 16 października 2015 dokonasz płatności kartą na łączną kwotę, co najmniej 1000zł (transakcje muszą być rozliczone do taj daty, więc nie czekaj do ostatniego dnia promocji). Czyli w przykładowym okresie kwiecień – październik wydajesz kartą min. 143 zł miesięcznie. Przykładowo robiąc zwykłe zakupy i inne dowolne płatności w PLN kartą.
 • Będziesz posiadał konto i kartę, co najmniej do dnia 16.11.2015r włącznie.

Kiedy otrzymam 100zł premii?

Jeżeli spełnisz powyższe warunki ING Bank Śląski wypłaci 100zł premii na Twoje konto do 16 listopada 2015. Potem możesz użytkować konto dalej albo zamknąć rachunek.

ing sto złotych za otwarcie rachunku

Źródło: ING Bank Śląski

Czy zapłacę podatek od premii?

Premia od ING jest zwolniona z podatku. Dostajesz „na czysto” 100zł i nie musisz wykazywać tego przychodu w PIT.

Jakie są haczyki?

Rachunek opisywałem już na blogu w artykule konto Direct w ING Banku Śląskim. Za darmo otrzymujesz: otwarcie, prowadzenie konta, wszystkie bankomaty w Polsce, wpłaty we wpłatomatach ING, krajowe przelewy internetowe, aplikację mobilną. Nie musisz także przelewać na rachunek wynagrodzenia. Dostęp do konta masz przez Internet, telefon i sieć oddziałów w całej Polsce.

Karta debetowa jest darmowa, jeżeli wydajesz nią min. 300zł w okresie rozliczeniowym (od 29 dnia tego miesiąca do 28 dnia kolejnego). Jeżeli w którymś miesiącu nie spełnisz tego warunku bank pobierze 7zł opłaty za kartę, ale nadal zachowasz prawo do udziału w promocji. Nie muszą być to jednorazowe transakcje na trzysta lub dwieście złotych, lecz suma wszystkich w tym okresie. Dla klientów do 26 roku życia obowiązuje obecnie limit transakcji kartą min. 200zł miesięcznie. Wystarczy, więc używać, co miesiąc np. w sklepach karty pamiętając, aby unikać zakupów w samej końcówce miesiąca. Tak aby transakcje na min. 200/300zł zostały zaksięgowane i rozliczone do 28 dnia.

ING Karta opinie

Źródło: ING

Co jeżeli nie wydaje kartą 200 zł albo 300zł miesięcznie?

 • Czytelnicy bloga podsunęli tutaj ciekawą możliwość. Instalację na tablecie albo smartfonie aplikacji Sprytny Bill i podłączenie karty, na której ma być zrobiony obrót. W ten sposób można płacić rachunki za media (prąd, woda) i czynsz. Koszt pojedynczej transakcji w tym wypadku to 0,79 zł.
 • Inna opcja to korzystanie z aplikacji PayU, gdzie transakcje są bezpłatne. Warunkiem jest kod kreskowy na rachunku i jego poprawne wczytanie. Część rachunków można opłacić w ten sposób kartą 🙂
Jak w prosty sposób uzbierać 1000 zł transakcji?

Najprościej dokonywać transakcji kartą na kwoty min. 200 zł/300zł miesięcznie (w sklepach, restauracjach, pubach, kinach, hotelach, itp.) w okresie rozliczeniowym ING Banku Śląskiego. Czyli od 29 dnia miesiąca poprzedniego do 28 dnia obecnego miesiąca. Przykładowo możesz używać karty do każdych płatności albo jednorazowo wydać kartą nawet 1000zł, jeżeli planujesz „większy zakup”. Również spełnisz warunki promocji.

Transakcje kartą wyłączone z promocji

Bank przypomina oczywiście, jakie formy używania karty nie są traktowane jako transakcje bezgotówkowe biorące udział w promocji:

 • Wypłaty gotówki z bankomatów. Są to oczywiście transakcje gotówkowe.
 • Mikropłatności polegające na przekazywaniu środków pieniężnych przez Internet przy pomocy karty płatniczej, pomiędzy dwiema osobami fizycznymi w „systemach mikropłatności”. Czyli wykluczono nadużycia polegające przekazywaniu sobie środków pomiędzy osobami fizycznymi.
 • Płatności anulowane częściowo albo w całej kwocie, w przypadku zwrotu produktu albo rezygnacji z usługi. W ten sposób ING zablokował możliwość „nabijania” transakcji przez np. zakup a następnie zwrot towaru.

Jak założyć konto w ING Banku Śląskim z promocją 100zł?

 • Aby założyć konto w ING z promocją do 18.05.2015 musisz wypełnić wniosek internetowy o konto osobiste Direct. Link do Konta Direct z Promocją: >>> Konto Direct z Promocją 100 zł <<<
 • Maksymalnie do 15.06.2015 masz czas aby zawrzeć Umowę o rachunek, bankowość elektroniczną oraz kartę płatniczą (potwierdzasz wszystkie jednocześnie). Do tego czasu musisz również aktywować kartę i dostęp do bankowości elektronicznej ING BankOnline (bank prześle instrukcje aktywacji, także dla karty).

Konto możesz założyć przez Internet, całkowicie online (z potwierdzeniem umowy za pomocą przelewu z innego rachunku, założonego na Twoje dane osobowe). Albo wybrać również bezpłatną wizytę Kuriera z umowami do podpisu. Wystarczy postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami podczas wypełniania pól formularza. Jeżeli potwierdzasz umowę elektronicznie (przelewem) pamiętaj, że dane podane w formularzu online muszą być identyczne z danymi osobowymi dla Twojego konta w innym banku.

Zamknięcie konta

Gdyby konto osobiste albo firmowe nie spełniło Twoich oczekiwań możesz je bezpłatnie zamknąć po otrzymaniu premii 100zł, albo użytkować dalej.

Regulamin promocji:

http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1104965

100 zł za założenie konta w ING Banku Śląskim
 • 4.97 / 5 5
60 głosów, średnia: 4.97 (wynik: 99%)