100 zł za otwarcie eKonta w mBanku
  • 4.95 / 5 5
41 głosów, średnia: 4.95 (wynik: 98%)

Postanowiłem opisać promocję w mBanku, który proponuje 100 zł za założenie eKonta z kartą do 31.12.2014r. Tradycyjnie premie otrzymają nowi klienci mBanku, którzy przed 24 listopada 2014 nie posiadali umowy z mBankiem o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (popularny ROR). Nie byli także w tym czasie współposiadaczami konta. Z promocji mogą skorzystać również posiadacze kart kredytowych o ile nie posiadali jednocześnie eKonta.

Warunki promocji „100 zł za otwarcie konta”

Jednym z warunków otrzymania 100-złotowej premii jest założenie rachunku z linku polecającego.
Konta założone ze strony mBanku nie biorą udziału w promocji, tak jak rachunki bez standardowej, darmowej karty debetowej. Warunkiem jest posiadanie zdolności do czynności prawnych, czyli „bycie” klientem pełnoletnim.

Jak otrzymać gotówkę od mBanku?

100 zł premii podzielone jest na dwie transze po 50 zł. Do spełnienia mamy dwa warunki:

  1. 50 zł otrzymamy jeżeli w miesiącu kolejnym po otwarciu eKonta (obecnie w Styczniu dla konta założonego w Grudniu), zapewnimy na nie jednorazowy wpływ w wysokości minimum 500 złotych. Plus wydamy kartą minimum 250 zł, które zostaną rozliczone w tym miesiącu.
  2. W następnym miesiącu (obecnie w Lutym), otrzymamy drugie 50zł, wpływ w tym miesiącu na rachunek musi wynieść 1000zł, zaś rozliczone transakcje kartą również 250zł.

Co ważne przelewy mogą pochodzić także z naszego konta w innym banku, nie musi to być wynagrodzenie. Transakcje wykonane kartą w ramach promocji nie mogą zostać przez nas anulowane. Warunkiem jak czytamy powyżej jest ich rozliczenie w danym miesiącu, więc lepiej nie czekać z płatnościami do końca miesiąca.

Transakcje kartą kwalifikujące się do promocji

100 zł za otwarcie eKonta w mBankuWarunek wydania w każdym z dwóch miesięcy po 250zł spełniają transakcje bezgotówkowe kartą. Czyli nie tylko płatności w punktach usługowych ale także płatności online, np. na Allegro (nie w opcji mTransfer a za pomocą karty płatniczej).

Kiedy bank wypłaci 100zł premii?

Zakładając eKonto w Grudniu warunki musimy spełnić odpowiednio w Styczniu i Lutym. Zgonie z zasadą, że każda z dwóch premii (po 50 zł) zostanie wypłacona do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Pierwsza premia 50zł powinna zostać wypłacona w Lutym a druga w Marcu.

Brak opłat za eKonto

Praktycznie nie poniesiemy dodatkowych kosztów, ponieważ założenie i prowadzenie eKonta jest darmowe. Bezpłatne są również krajowe przelewy wykonywane przez Internet. Opłata za kartę jest pobierana, jeżeli nie wydamy nią min. 100 zł miesięcznie (jest to suma transakcji rozliczonych w danym miesiącu). Ale spełniając warunek promocji i wydając 250zł nie poniesiemy oczywiście tej opłaty. Po otrzymaniu premii konto możesz użytkować dalej albo zamknąć. Obecnie aby zamknąć rachunek wystarczy złożyć wniosek online.

Dodatkowe bonusy

mbank ekonto

Źródło: mBank

mBank podaje że „w każdym miesiącu promocji, począwszy od następnego, jeżeli dokonasz płatności na min. 250 zł, zyskasz możliwość otrzymania premii za zakupy.” Czyli możesz jednocześnie zakwalifikować się do promocji „Zarabiaj na zakupach”. mBank w tej promocji o przekroczeniu wymaganych min. 250 zł wydatków kartą miesięcznie informuje SMS-em.

Jak założyć eKonto?

Rachunek możesz założyć na dwa darmowe sposoby po wypełnieniu wniosku online. Potwierdzając umowę przelewem albo podpisując papierowe umowy dostarczone przez kuiera. Szczegóły znajdziesz w moim wcześniejszym wpisie: mBank opinie. Czyli czas na przystąpienie do promocji mamy do końca tego roku, zaś promocja potrwa do końca lutego 2015.

Od premii nie płacisz podatku

Cytuje: §6 „Kwoty premii otrzymanych w Promocji podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 nr 14, poz. 176 ze zm.). Zwolnienie to nie dotyczy premii otrzymywanych przez Uczestnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności”.

100 zł za otwarcie eKonta w mBanku
  • 4.95 / 5 5
41 głosów, średnia: 4.95 (wynik: 98%)